NAGRODA ZA ASY - KLASA 5A

Klasa  5a  w  podsumowaniu  As體   pod  koniec  roku  szkolnego  2013/14 zdoby砤

I miejsce w kategorii klas 4-6. Nagrod by砤 "Niespodzianka w nowej sali". Uczniowie od 1 wrze秐ia dopytywali wszystkich, kiedy otrzymaj nagrod. Nie mogli si doczeka, a okaza硂 sie, 縠 nagroda pojawi砤 si w najmniej spodziewanym momencie. Gdy nagle na lekcji j陑yka polskiego pojawi si magik, zamiast polonistki, byli bardzo zaskoczeni. Ich zaskoczenie ros硂 z minuty na minut, gdy magik pokazywa im kolejne sztuczki. Podczas gdy uczniowie pr骲owali odgadn辨 sposoby pana Adama na czary, wkroczy砤 dostawa pizzy. Tego jeszcze bardziej si nie spodziewali.

.

Oto opinia uczni體 5a o tym wydarzeniu:

W dniu 11.09.2014 r. na lekcji j陑yka polskiego odwiedzi nasz klas magik. Nazywa si Adam. Pokazywa nam r罂ne magiczne sztuczki.

Jedn ze sztuczek by砤 iluzja z bluzk. Pan Adam na pocz眛ku pokazu mia bia潮 bluzk, po wykonaniu „czar體” bluzka by砤 czarna. Kolejna sztuczka to zabawy z kartami. Polega硑 one na odgadywaniu przez magika wybranych przez nas kart z talii.

Jeszcze inny pokaz, to pokaz z monet i szklank. Pan Adam wrzuci monet do szklanki przez jej 禼iank. Nast阷na sztuczka te by砤 z monet. Magik zamkn背 monet w d硂ni, dmuchn背 i moneta znikn瓿a. Bardzo podoba砤 mi si iluzja z kartami i monetami. Magik mia cztery monety i cztery karty. Monety zakry kartami i odkrywa nast阷nie ka縟 kart. Pod odkryt kart nie by硂 monety. Odkry ostatni i pod ni by硑 wszystkie monety. W trakcie pokazu by jeszcze pocz阺tunek dla nas - pizza.

Opisa砤m tylko kilka wyst阷體 magika. Robi to tak sprawnie, 縠 do dzisiaj nie wiem jak to si wszystko odbywa硂. Najwa縩iejsze, 縠 ca砤 klasa by砤 zadowolona z wyst阷u. Nikt si nie spodziewa takiej niespodzianki. Mam nadziej, 縠 jeszcze b阣 takie nagrody.

Zuzia Klimas, 5a

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W czwartek 11 wrze秐ia na lekcji j陑yka polskiego w szkole podstawowej nr. 2 w i阾och硂wicach w sali 17 odwiedzi nas iluzjonista. Pan przyszed do nas w ramach nagrody za zebranie najwi阫szej ilo禼i „As體” w szkolnym konkursie.

Na pocz眛ek pan zapyta nas, jakie s atrybuty magika. Wymieniali秏y np. cylinder, r罂d縦a, karty, kr髄ik, chusteczka, monety. Nast阷nie pokaza nam sztuczki ze sznurem np. wyd硊縜 go, skraca, zrobi p阾le, skr骳i go palcami. Zrobi sztuczk ze znikaj眂 monet. Robi te sztuczki z kartami, przenosi karty z miejsca na miejsce. Jedna ze sztuczek polega砤 na tym, kart podpisa inicja砤mi, a nast阷nie zgni髏. Po czym zaprosi jedn z moich kole縜nek na 秗odek i da jej jedn czyst kart. Nast阷nie poprosi, aby przybi砤 z nim tzw. „矿硍ik”. Po otwarciu d硂ni okaza硂 si, 縠 podczas tej czynno禼i karty zmieni硑 wzajemnie w砤禼iciela. Kolejna sztuczka to cztery karty i cztery jednogrosz體ki. Monety zosta硑 zas硂ni阾e kartami, po odkryciu kart okaza硂 si, 縠 jednogrosz體ki zmieni硑 po硂縠nie.

Na koniec zostali秏y mile zaskoczeni pocz阺tunkiem, w postaci pizzy i pepsi coli. Gdy ko馽zyli秏y pocz阺tunek, pan iluzjonista wyjawi nam sekret w jaki spos骲 wykonuje swoje sztuczki. Moim zdaniem spotkanie by硂 super, dawno si tak dobrze nie bawi砮m, my秎, 縠 to wydarzenie zmotywuje moj klas do dalszego zbierania „As體”.
Norbert Gajdzik, 5a

DSC07249.JPG DSC07252.JPG DSC07253.JPG DSC07254.JPG