NAGRODA ZA ASY - KLASA 5A

Klasa  5a  w  podsumowaniu  Asów   pod  koniec  roku  szkolnego  2013/14 zdoby³a

I miejsce w kategorii klas 4-6. Nagrod± by³a "Niespodzianka w nowej sali". Uczniowie od 1 wrze¶nia dopytywali wszystkich, kiedy otrzymaj± nagrodê. Nie mogli siê doczekaæ, a okaza³o sie, ¿e nagroda pojawi³a siê w najmniej spodziewanym momencie. Gdy nagle na lekcji jêzyka polskiego pojawi³ siê magik, zamiast polonistki, byli bardzo zaskoczeni. Ich zaskoczenie ros³o z minuty na minutê, gdy magik pokazywa³ im kolejne sztuczki. Podczas gdy uczniowie próbowali odgadn±æ sposoby pana Adama na czary, wkroczy³a dostawa pizzy. Tego jeszcze bardziej siê nie spodziewali.

.

Oto opinia uczniów 5a o tym wydarzeniu:

W dniu 11.09.2014 r. na lekcji jêzyka polskiego odwiedzi³ nasz± klasê magik. Nazywa³ siê Adam. Pokazywa³ nam ró¿ne magiczne sztuczki.

Jedn± ze sztuczek by³a iluzja z bluzk±. Pan Adam na pocz±tku pokazu mia³ bia³± bluzkê, po wykonaniu „czarów” bluzka by³a czarna. Kolejna sztuczka to zabawy z kartami. Polega³y one na odgadywaniu przez magika wybranych przez nas kart z talii.

Jeszcze inny pokaz, to pokaz z monet± i szklank±. Pan Adam wrzuci³ monetê do szklanki przez jej ¶ciankê. Nastêpna sztuczka te¿ by³a z monet±. Magik zamkn±³ monetê w d³oni, dmuchn±³ i moneta zniknê³a. Bardzo podoba³a mi siê iluzja z kartami i monetami. Magik mia³ cztery monety i cztery karty. Monety zakry³ kartami i odkrywa³ nastêpnie ka¿d± kartê. Pod odkryt± kart± nie by³o monety. Odkry³ ostatni± i pod ni± by³y wszystkie monety. W trakcie pokazu by³ jeszcze poczêstunek dla nas - pizza.

Opisa³am tylko kilka wystêpów magika. Robi³ to tak sprawnie, ¿e do dzisiaj nie wiem jak to siê wszystko odbywa³o. Najwa¿niejsze, ¿e ca³a klasa by³a zadowolona z wystêpu. Nikt siê nie spodziewa³ takiej niespodzianki. Mam nadziejê, ¿e jeszcze bêd± takie nagrody.

Zuzia Klimas, 5a

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W czwartek 11 wrze¶nia na lekcji jêzyka polskiego w szkole podstawowej nr. 2 w ¦wiêtoch³owicach w sali 17 odwiedzi³ nas iluzjonista. Pan przyszed³ do nas w ramach nagrody za zebranie najwiêkszej ilo¶ci „Asów” w szkolnym konkursie.

Na pocz±tek pan zapyta³ nas, jakie s± atrybuty magika. Wymieniali¶my np. cylinder, ró¿d¿ka, karty, królik, chusteczka, monety. Nastêpnie pokaza³ nam sztuczki ze sznurem np. wyd³u¿a³ go, skraca³, zrobi³ pêtle, skróci³ go palcami. Zrobi³ sztuczkê ze znikaj±c± monet±. Robi³ te¿ sztuczki z kartami, przenosi³ karty z miejsca na miejsce. Jedna ze sztuczek polega³a na tym, ¿ kartê podpisa³ inicja³ami, a nastêpnie zgniót³. Po czym zaprosi³ jedn± z moich kole¿anek na ¶rodek i da³ jej jedn± czyst± kartê. Nastêpnie poprosi³, aby przybi³a z nim tzw. „¿ó³wik”. Po otwarciu d³oni okaza³o siê, ¿e podczas tej czynno¶ci karty zmieni³y wzajemnie w³a¶ciciela. Kolejna sztuczka to cztery karty i cztery jednogroszówki. Monety zosta³y zas³oniête kartami, po odkryciu kart okaza³o siê, ¿e jednogroszówki zmieni³y po³o¿enie.

Na koniec zostali¶my mile zaskoczeni poczêstunkiem, w postaci pizzy i pepsi coli. Gdy koñczyli¶my poczêstunek, pan iluzjonista wyjawi³ nam sekret w jaki sposób wykonuje swoje sztuczki. Moim zdaniem spotkanie by³o super, dawno siê tak dobrze nie bawi³em, my¶lê, ¿e to wydarzenie zmotywuje moj± klasê do dalszego zbierania „Asów”.
Norbert Gajdzik, 5a

DSC07249.JPG DSC07252.JPG DSC07253.JPG DSC07254.JPG