Strona g³Ăłwna
Informacje Dla uczniĂłw

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

21 marca cała społeczność szkolna SP nr 2 w Świętochłowicach przywitała wiosnę w niekonwencjonalnej formie, czyli po śląsku. Recytowaliśmy teksty gwarą, śpiewaliśmy śląskie śpiewki, a także mieliśmy okazję skosztować śląskich maszkietów. Zabawa była przednia, tym bardziej, że niektórzy uczniowie i nauczyciele po raz pierwszy godali po naszymu, co budziło żywe reakcje publiczności. Miłą niespodzianką była młodzież ubrana w stroje regionalne, która częstowała chlebem z tustym.
Dodatkową atrakcją tego dnia było podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez UM Św-ce pod hasłem: „Portret miasta Świętochłowice” w ramach obchodów 700-lecia naszego miasta. Ogłoszono laureatów, wręczono upominki i otwarto wystawę prac plastycznych, które zyskały aprobatę komisji konkursowej.
Wyrażamy nadzieję, że tego rodzaju impreza stanie się integralną częścią uroczystości szkolnych naszej placówki.

Joanna Reptak-Niewiadomska

DSC04526_filtered.jpg DSC02997.JPG DSC03009.JPG DSC03013.JPG DSC03014.JPG