Strona g³Ăłwna
Informacje Dla uczniĂłw

WIELKI FINAŁ REGIONALNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

13 maja 2014r. zakończyły się rozgrywki VIII edycji Regionalnej Ligi Historycznej, w której udział wzięło 6 szkół z następujących miast: Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Chorzowa.
Finałowa runda została rozegrana w Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2, która zgromadziła 181 pkt. i wyprzedziła swoich najgroźniejszych konkurentów, czyli Szkołę Podstawową nr 8 aż o 28,5 pkt. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 2 czwarty raz w historii, a trzeci raz z rzędu została mistrzem. rozgrywek Regionalnej Ligi Historycznej. Podczas ostatniej, finałowej rundy szkołę reprezentowali: Szymon Kubas, Emilia Kaszubska i Jakub Bryłka.

Tegoroczne zmagania zakończyła ceremonia wręczenia przechodniej statuetki, dyplomów, podziękowań, nagród książkowych, a także sesja pamiątkowych zdjęć.

Sławomir Wicik

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG