Strona g³Ăłwna
Informacje Dla uczniĂłw

FINAŁ REGIONALNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

18 maja 2015r. zakończyły się rozgrywki IX edycji Regionalnej Ligi Historycznej, w której udział wzięło 6 szkół z następujących miast: Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Chorzowa.

Finałowa runda została rozegrana w Szkole Podstawowej nr 21 w Chorzowie. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2, która zgromadziła 177,5 pkt. i wyprzedziła swoich najgroźniejszych konkurentów, czyli Szkołę Podstawową nr 1 o 14 pkt. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 2 piaty raz w historii, a czwarty raz z rzędu została mistrzem rozgrywek Regionalnej Ligi Historycznej. Podczas ostatniej, finałowej rundy szkołę reprezentowali:
Jakub Bryłka, Emilia Kaszubska i Szymon Kubas.

Tegoroczne zmagania zakończyła ceremonia wręczenia przechodniej statuetki, dyplomów, podziękowań, nagród książkowych i rzeczowych, a także sesja pamiątkowych zdjęć na tle chorągwi.

Sławomir Wicik

DSC02487.JPG DSC02494.JPG DSC02502.JPG DSC02503.JPG