INAUGURACJA REGIONALNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

19 lutego 2015r. rozegrano rundê inauguracyjn± IX edycji Regionalnej Ligi Historycznej, w której udzia³ wziê³o 6 szkó³ z nastêpuj±cych miast: ¦wiêtoch³owic, Rudy ¦l±skiej i Chorzowa. Zmagania okaza³y siê bardzo emocjonuj±ce i trzyma³y w napiêciu do ostatniego pytania.
Ostatecznie pierwszym miejscem podzieli³y siê dwie szko³y, gospodarze, czyli Szko³a Podstawowa nr 2 oraz Szko³a Podstawowa nr 1 ze ¦wiêtoch³owic, które zgromadzi³y po 29 punktów. Na trzecim miejscu uplasowa³a siê Szko³a Podstawowa nr 18 z Rudy ¦l±skiej, która straci³a do zwyciêzców 5 punktów. Kolejne miejsca zajê³y: Szko³a Podstawowa nr 8 ze ¦wiêtoch³owic, Szko³a Podstawowa nr 21 z Rudy ¦l±skiej i Szko³a Podstawowa nr 21 z Chorzowa.

Podczas rundy inauguracyjnej Szko³ê Podstawow± nr 2 reprezentowali: Jakub Bry³ka, Emilia Kaszubska oraz Szymon Kubas.
Kolejna, czyli II runda rozgrywek ju¿ 6 marca, a gospodarzem bêdzie Szko³a Podstawowa nr 8 ze ¦wiêtoch³owic.

S³awomir Wicik

DSC02328.JPG DSC02336.JPG DSC02343.JPG DSC02350.JPG