INAUGURACJA REGIONALNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

19 lutego 2015r. rozegrano rund inauguracyjn IX edycji Regionalnej Ligi Historycznej, w ktrej udzia wzio 6 szk z nastpujcych miast: witochowic, Rudy lskiej i Chorzowa. Zmagania okazay si bardzo emocjonujce i trzymay w napiciu do ostatniego pytania.
Ostatecznie pierwszym miejscem podzieliy si dwie szkoy, gospodarze, czyli Szkoa Podstawowa nr 2 oraz Szkoa Podstawowa nr 1 ze witochowic, ktre zgromadziy po 29 punktw. Na trzecim miejscu uplasowaa si Szkoa Podstawowa nr 18 z Rudy lskiej, ktra stracia do zwycizcw 5 punktw. Kolejne miejsca zajy: Szkoa Podstawowa nr 8 ze witochowic, Szkoa Podstawowa nr 21 z Rudy lskiej i Szkoa Podstawowa nr 21 z Chorzowa.

Podczas rundy inauguracyjnej Szko Podstawow nr 2 reprezentowali: Jakub Bryka, Emilia Kaszubska oraz Szymon Kubas.
Kolejna, czyli II runda rozgrywek ju 6 marca, a gospodarzem bdzie Szkoa Podstawowa nr 8 ze witochowic.

Sawomir Wicik

..