KONCERT FLAMENCO

18 maja uczniowie naszej szko³y uczestniczyli w nietypowej, ale bardzo interesuj±cej lekcji muzyki. Dziêki zespo³owi Flamenco Kwartet z £ódzkiego Biura Koncertowego odbyli¶my wspania³± muzyczn± podró¿ do Andaluzji. Go¶cie przybli¿yli nam historiê flamenco, zaprezentowali ró¿ne rodzaje muzyki i tañca hiszpañskiego, tradycyjne stroje i barwne rekwizyty oraz instrumenty perkusyjne, takie jak kastaniety i cajon. Podczas pokazu mieli¶my mo¿liwo¶æ poznaæ kroki tañca flamenco oraz nauczyæ siê charakterystycznych ruchów rêkami i klaskania. Zgadywali¶my te¿ w jakich znanych utworach z bajek i filmów s³ychaæ styl flamenco. Wszyscy wspaniale siê bawili¶my przy d¼wiêkach gitary podczas tego koncertu, a szczególnie przy utworach flamenco takich jak „Baila me” lub „Bamboleo”.

ZDJÊCIA Z WYDARZENIA W NASZEJ GALERII