KONCERT FLAMENCO

18 maja uczniowie naszej szkoy uczestniczyli w nietypowej, ale bardzo interesujcej lekcji muzyki. Dziki zespoowi Flamenco Kwartet z dzkiego Biura Koncertowego odbylimy wspania muzyczn podr do Andaluzji. Gocie przybliyli nam histori flamenco, zaprezentowali rne rodzaje muzyki i taca hiszpaskiego, tradycyjne stroje i barwne rekwizyty oraz instrumenty perkusyjne, takie jak kastaniety i cajon. Podczas pokazu mielimy moliwo pozna kroki taca flamenco oraz nauczy si charakterystycznych ruchw rkami i klaskania. Zgadywalimy te w jakich znanych utworach z bajek i filmw sycha styl flamenco. Wszyscy wspaniale si bawilimy przy dwikach gitary podczas tego koncertu, a szczeglnie przy utworach flamenco takich jak „Baila me” lub „Bamboleo”.

..

ZDJCIA Z WYDARZENIA W NASZEJ GALERII