VI MIDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

W dniu 26 kwietnia 2013r.,w naszej szkole, odby si VI Midzyszkolny Konkurs Ekologiczny o zasigu regionalnym.
W tym roku do rozgrywek przystpoway trzyosobowe druyny z klas V i VI, z czterech witochowickich szk: SP 1, SP 4, SP 17 oraz SP 2.
W czci praktycznej konkursu uczniowie rozwizywali krzywk z hasem, dokonywali wyboru produktw spoywczych ze wzgldu na korzyci dla naszego zdrowia. Na podstawie zdj rozpoznawali parki narodowe i ich symbole, ukadali puzzle i na tej podstawie rozpoznawali zwierzta chronione w Polsce. Wypisywali rwnie zagroenia i sposoby ochrony wybranych skadnikw przyrody, rysowali plakat na temat rnych sposobw zmniejszania iloci mieci w gospodarstwie domowym oraz odgrywali scenki promujce zdrowy styl ycia.
W czci teoretycznej druyny losoway zestawy pyta.

Efektem rywalizacji byo uzyskanie I miejsca przez uczniw SP 2, II miejsca przez uczniw SP 4 oraz III miejsca przez uczniw SP 1.
Druyny wykazay si du wiedz z zakresu ekologii oraz zdrowego stylu ycia .
Z duym zaangaowaniem rozwizywali poszczeglne polecenia. Uczniom i nauczycielom podobaa si forma konkursu i zadania, z ktrymi przyszo im si zmaga.
Konkurs ma za zadanie czy wiedz z praktyk, ale te z mdr zabaw.
VII Midzyszkolny Konkurs Ekologiczny ju za rok.

DSC03072.JPG DSC03077.JPG DSC03079.JPG DSC03066.JPG DSC03081.JPG