VIII MIÊDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

W Dniu Ziemi 22.04.2015r., w naszej szkole odby³ siê ju¿ VIII Miêdzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod has³em „Odpowiedzialny cz³owiek- zdrowe ¶rodowisko”. W zmaganiach uczestniczy³y trzyosobowe zespo³y uczniów kl.5 i 6 ze Szko³y Podstawowej nr 1, 2, 4, 8 i 19 naszego miasta .
W czê¶ci praktycznej konkursu uczniowie uzupe³niali mapkê obszarów chronionych w naszym regionie, dokonywali wyboru opakowañ przyjaznych dla ¶rodowiska, opisywali rolê drzew w naszym mie¶cie, rozpoznawali zwierzêta chronione w Polsce, wykonywali plakat nt. znaczenia wody dla cz³owieka, odgrywali scenki dotycz±ce zdrowego od¿ywiania siê.
W czê¶ci teoretycznej dru¿yny odpowiada³y na dwa pytania z wylosowanych zestawów.

Uczniowie wykazali siê du¿± wiedz± z zakresu ekologii i ochrony ¶rodowiska oraz zdrowego stylu ¿ycia. Z zaanga¿owaniem rozwi±zywali poszczególne polecenia. Cenne by³o to, ¿e poprzez rywalizacjê dobrze siê bawili, ale przede wszystkim uczyli siê od siebie.

I miejsce zajê³a dru¿yna ze Szko³y Podstawowej nr 4, II miejsce dru¿yna ze Szko³y Podstawowej nr 2 (Maja Bochenek, Kamila D³ucik, Aneta Karcz), III miejsce dru¿yna ze Szko³y Podstawowej nr 8.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody ksi±¿kowe z pami±tkow± wk³adk±, a wszystkim zespo³om wrêczono dyplomy. Nauczycielom przygotowuj±cym uczniów do konkursu wrêczono podziêkowania. Organizatorem konkursu by³a Szko³a Podstawowa nr 2.

Gratulujemy!

Mariola Korecka