VIII MIDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

W Dniu Ziemi 22.04.2015r., w naszej szkole odby si ju VIII Midzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasem „Odpowiedzialny czowiek- zdrowe rodowisko”. W zmaganiach uczestniczyy trzyosobowe zespoy uczniw kl.5 i 6 ze Szkoy Podstawowej nr 1, 2, 4, 8 i 19 naszego miasta .
W czci praktycznej konkursu uczniowie uzupeniali mapk obszarw chronionych w naszym regionie, dokonywali wyboru opakowa przyjaznych dla rodowiska, opisywali rol drzew w naszym miecie, rozpoznawali zwierzta chronione w Polsce, wykonywali plakat nt. znaczenia wody dla czowieka, odgrywali scenki dotyczce zdrowego odywiania si.
W czci teoretycznej druyny odpowiaday na dwa pytania z wylosowanych zestaww.

Uczniowie wykazali si du wiedz z zakresu ekologii i ochrony rodowiska oraz zdrowego stylu ycia. Z zaangaowaniem rozwizywali poszczeglne polecenia. Cenne byo to, e poprzez rywalizacj dobrze si bawili, ale przede wszystkim uczyli si od siebie.

I miejsce zaja druyna ze Szkoy Podstawowej nr 4, II miejsce druyna ze Szkoy Podstawowej nr 2 (Maja Bochenek, Kamila Ducik, Aneta Karcz), III miejsce druyna ze Szkoy Podstawowej nr 8.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody ksikowe z pamitkow wkadk, a wszystkim zespoom wrczono dyplomy. Nauczycielom przygotowujcym uczniw do konkursu wrczono podzikowania. Organizatorem konkursu bya Szkoa Podstawowa nr 2.

Gratulujemy!

Mariola Korecka