¦LUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
29 wrze¶nia 2014 r. to pamiêtna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szko³y Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach odby³o siê uroczyste ¦lubowanie uczniów klasy I.

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali siê do tej uroczysto¶ci od pocz±tku roku szkolnego. Uczyli siê dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale æwiczyli podczas prób.
W tym dniu, w godzinach popo³udniowych, uczniowie klas pierwszych, ubrani w strój galowy, przyszli wraz ze swoimi najbli¿szymi, aby staæ siê pe³noprawnymi uczniami szko³y.

Wreszcie nadszed³ moment rozpoczêcia. Pan dyrektor powita³ wszystkich zebranych, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Honorowym go¶ciem by³ Prezydent Miasta Dawid Kostempski. W uroczysto¶ci wzi±³ udzia³ równie¿ Przewodnicz±cy Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Migoñ.

Czê¶æ artystyczna przedstawiona przez uczniów dowiod³a, ¿e dzieci s± gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podnios³ej atmosferze uczniowie ¶lubowali godnie reprezentowaæ swoj± szko³ê, wzorowo wype³niaæ swoje obowi±zki, swym zachowaniem i nauk± sprawiaæ rado¶æ rodzicom i nauczycielom. Aktu ¶lubowania uczniów dokona³ dyrektor szko³y Marek Reich.

Pasowanie na ucznia „wielkim o³ówkiem" dokona³ Prezydent Miasta Dawid Kostempski. Uczniowie klasy I zostali przyjêci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania by³o wrêczenie pami±tkowych dyplomów.
Na zakoñczenie g³ówni bohaterowie uroczysto¶ci wraz z zaproszonymi go¶æmi zrobili sobie pami±tkowe zdjêcia.

Ten dzieñ na d³ugo zostanie pierwszakom w pamiêci.

DSC07304.JPG DSC07307.JPG DSC07310.JPG DSC07328.JPG
DSC07330.JPG DSC07337.JPG DSC07360.JPG DSC07362.JPG