IX MIÊDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

W dniu 20.04.2016r., w naszej szkole odby³ siê ju¿ IX Miêdzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod has³em „Odpowiedzialny cz³owiek- zdrowe ¶rodowisko”.
W zmaganiach uczestniczy³y trzyosobowe zespo³y uczniów kl.5 i 6 ze Szko³y Podstawowej nr 1, 2, 3, 4, 8 naszego miasta.

.
W czê¶ci praktycznej konkursu uczniowie uzupe³niali krzy¿ówkê, rozpoznawali pospolite gatunki drzew oraz parki narodowe i ich symbole, przedstawiali sposoby postêpowania z produktami spo¿ywczymi tak, aby unikn±æ zatrucia pokarmowego , wykonywali plakat pod has³em „Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do ¶mieci!”, odgrywali scenki zwi±zane z w³a¶ciwym traktowaniem zwierz±t przez cz³owieka.

W czê¶ci teoretycznej dru¿yny odpowiada³y na dwa pytania z wylosowanych zestawów.

.
Uczniowie wykazali siê du¿± wiedz± z zakresu ekologii i ochrony ¶rodowiska oraz zdrowego stylu ¿ycia. Z zaanga¿owaniem rozwi±zywali poszczególne polecenia. Cenne by³o to, ¿e dzieci nie tylko rywalizowa³y ze sob±, ale mia³y równie¿ okazjê uczyæ siê od siebie.

.
I miejsce zajê³a dru¿yna ze Szko³y Podstawowej nr 2 (Michalina Cupok, Katarzyna Przybylska, Zuzanna Siegert), II miejsce dru¿yna ze Szko³y Podstawowej nr 4, III miejsce dru¿yna ze Szko³y Podstawowej nr 3.
Laureaci konkursu otrzymali wspania³e nagrody ksi±¿kowe z pami±tkow± wk³adk±, a wszystkim zespo³om wrêczono dyplomy.
Nauczyciele otrzymali podziêkowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
Organizatorem konkursu by³a Szko³a Podstawowa nr 2.

Gratulujemy!

ZDJÊCIA Z WYDARZENIA W NASZEJ GALERII