MIÊDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
22 kwietnia 2015r. odby³ siê w naszej szkole XVIII Miêdzyszkolny Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach z trudno¶ciami w pisowni stanêli uczniowie naszego miasta z klas 6 ze Szko³y Podstawowej nr 1, Szko³y Podstawowej nr 2, Szko³y Podstawowej nr 8 i Szko³y Podstawowej nr 17.

W pierwszej czê¶ci konkursu ka¿dy uczeñ musia³ napisaæ dyktando, które wy³oni³o Mistrza Ortografii, zosta³ nim Pawe³ Szmidt ze Szko³y Podstawowej nr 1. Potrafi³ bez problemu napisaæ o Szwedach w Warszawie, nie potykaj±c siê o naszpikowane trudno¶ciami s³owa. Jako jedyny nie pope³ni³ ani jednego b³êdu ortograficznego.

W drugiej czê¶ci uczniowie rywalizowali dru¿ynowo. Ka¿da dru¿yna mia³a do wykonania 10 zadañ polegaj±cych miêdzy innymi na uzupe³nianiu wyrazów z lukami, poprawnym zapisaniu wyrazów ³±cznie i roz³±cznie, a tak¿e postawieniu odpowiednich znaków interpunkcyjnych. Walka miêdzy dru¿ynami by³a bardzo wyrównana, a umiejêtno¶ci i wiedza uczniów robi³a olbrzymie wra¿enie na nauczycielach wchodz±cych w sk³ad jury. Ostatecznie jednym punktem wygra³a Szko³a Podstawowa nr 2, drugie miejsce zajê³a Szko³a Podstawowa nr 1, a trzecie Szko³a Podstawowa nr 8. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ksi±¿kowe.

.

DSC08877.JPG DSC08884.JPG