Sze艣ciolatek w szkole

MI蔇ZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
22 kwietnia 2015r. odby si w naszej szkole XVIII Mi阣zyszkolny Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach z trudno禼iami w pisowni stan阬i uczniowie naszego miasta z klas 6 ze Szko硑 Podstawowej nr 1, Szko硑 Podstawowej nr 2, Szko硑 Podstawowej nr 8 i Szko硑 Podstawowej nr 17.

W pierwszej cz甓ci konkursu ka縟y ucze musia napisa dyktando, kt髍e wy硂ni硂 Mistrza Ortografii, zosta nim Pawe Szmidt ze Szko硑 Podstawowej nr 1. Potrafi bez problemu napisa o Szwedach w Warszawie, nie potykaj眂 si o naszpikowane trudno禼iami s硂wa. Jako jedyny nie pope硁i ani jednego b酬du ortograficznego.

W drugiej cz甓ci uczniowie rywalizowali dru縴nowo. Ka縟a dru縴na mia砤 do wykonania 10 zada polegaj眂ych mi阣zy innymi na uzupe硁ianiu wyraz體 z lukami, poprawnym zapisaniu wyraz體 潮cznie i roz潮cznie, a tak縠 postawieniu odpowiednich znak體 interpunkcyjnych. Walka mi阣zy dru縴nami by砤 bardzo wyr體nana, a umiej阾no禼i i wiedza uczni體 robi砤 olbrzymie wra縠nie na nauczycielach wchodz眂ych w sk砤d jury. Ostatecznie jednym punktem wygra砤 Szko砤 Podstawowa nr 2, drugie miejsce zaj瓿a Szko砤 Podstawowa nr 1, a trzecie Szko砤 Podstawowa nr 8. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ksi笨kowe.

.

DSC08877.JPG DSC08884.JPG