ZIMOWE SZALEÑSTWO NARCIARZY SP2
Od kilku lat tradycj± sta³o siê, ¿e uczniowie Szko³y Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach wraz z uczniami ZSO nr I w ¦wiêtoch³owicach uczestnicz± w obozie zimowym w Soli ko³o Zwardonia. Zarówno tegoroczny wyjazd, jak i jego poprzednie edycje odbywa³ siê w ramach programu „Adaptacja”. Program ma na celu nawi±zanie pozytywnych relacji ze starszymi uczniami oraz ich nauczycielami jeszcze przed uczêszczaniem uczniów SP-2 do ich szko³y. Po raz kolejny obóz by³ bardzo udany i dostarczy³ niezapomnianych wra¿eñ. Najwa¿niejsze, ¿e dopisa³a pogoda i humor. W promieniach styczniowego s³oñca, na stoku Zwardoñ SKI w Zwardoniu nasi uczniowie z powodzeniem doskonalili technikê jazdy carvingowej. Narciarze i miejscowi górale nie mog±c wyj¶æ z podziwu z uznaniem patrzyli, jak nasi m³odzi sportowcy dobrze radz± sobie na stoku. Jazda na nartach to nie jedyna obozowa atrakcja. Uczniowie korzystali z zabawy i odnowy biologicznej w parku wodnym w ¯ywcu, uczestniczyli w turnieju tenisa sto³owego. Du¿ych emocji dostarcza³y gierki i potyczki komputerowe. Entuzja¶ci tañca nowoczesnego mogli wykazaæ siê podczas wspania³ych dyskotek. Nasi uczniowie cieszyli siê ogromn± sympati± starszych kole¿anek i kolegów, a na po¿egnalnym spotkaniu, gdzie otrzymali z r±k nauczycieli wyró¿nienia, zostali nagrodzeni gor±cymi brawami. Narciarze SP-2 ju¿ siê ciesz± na kolejny wyjazd organizowany w przysz³ym roku. Opiekê nad uczniami sprawowali dyrektor szko³y Pan Marek Reich i nauczycielka wychowania fizycznego Pani Ewa Skrzypczyk. Wszystkim obozowiczom na d³ugo pozostan± w pamiêci piêkne widoki Beskidu ¯ywieckiego, ostre skrêty w blasku s³oñca na o¶nie¿onym stoku, gor±ce tañce i nowo nawi±zane kontakty towarzyskie.
Marek Reich

P.S.