WESOO I RODZINNIE DLA ZDROWIA

13 czerwca 2013 r. na naszym boisku szkolnym zrobio si wyjtkowo wesoo, gono i rodzinnie. W tym dniu odby si Rodzinny Piknik dla Zdrowia. Uczniowie, rodzice i nauczyciele, a take absolwenci naszej szkoy dooyli wszelkich stara, by impreza bya udana i aby kady, kto znalaz si tego dnia w Szkole Podstawowej nr 2 w witochowicach mia umiech na twarzy i muzyk w sercu.

Rodzice zadbali o stoiska z pysznociami, najwikszym powodzeniem cieszyy si ciasta i saatki owocowe, ale kolorami i zapachami kusiy te kanapki, koktajle i galaretki. wietlica szkolna zapewnia atrakcj dla maluchw w formie loterii maskotek, poza tym, najmodsi mogli pomalowa si buki specjalnymi farbami. Modsi i starsi zostali zaproszeni do zabaw sportowych i do wsplnego rysowania radosnego obrazu. Mona byo zmierzy sobie cinienie i poziom cukru.

Ju na pocztku pikniku straacy przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa. Du atrakcj dla dzieci bya moliwo obejrzenia z bliska wozw straackich i zobaczenie akcji ratowania jednej z uczennic z okna pierwszego pitra za pomoc drabiny i noszy.

Najwiksze emocje jednak budziy wystpy na scenie. Najpierw zaprezentowaa si uczennica naszej szkoy Iza Szymczak, ktra przy akompaniamencie swojego taty wykonaa kilka znanych utworw. Po niej natomiast wystpia gwiazda popoudnia, na ktr wszyscy czekali z niecierpliwoci – Marcin Kindla.

Wsppracowa on midzy innymi z takimi artystami jak Ewa Farna, Stachursky, Andrzej Rybiski czy Piotr Kupicha. We wrzeniu 2011 roku ukazaa si pierwsza solowa pyta wokalisty, zatytuowana Teraz i tu. Na festiwalu w Opolu znalaz si wraz z Piotrem Kupich w gronie finalistw konkursu SuperPremiery z utworem „Jeszcze si spotkamy”, ktry z kolei okaza si zwyciski podczas Festiwalu Piosenki Krajw Nadbatyckich w 2012 r. w Karlshamn. Nasz szko ukoczy w 1994 roku.
Marcin Kindla poruszy i wcign do zabawy publiczno w kadym wieku, od tych najmodszych, ktrzy siedzieli jeszcze w wzkach, po ich rodzicw i dziadkw. Wszyscy piewali, gono, klaskali i skakali w rytm muzyki czcej pokolenia. Marcin Kindla zapiewa kawaki ze swojej pyty „Teraz i tu”, wcznie z utworem tytuowym. Nie zabrako znanego „Nie bj si” oraz zwyciskiego utworu „Jeszcze si spotkamy”. Zapiewa rwnie umieszczony na swojej pycie jako bonus kawaek Reni Jusis „Kiedy ci znajd”.

Po koncercie kady chtny doczeka si autografu od artysty, a uczniowie klasy 5 b przeprowadzili z nim wywiad, ktry wkrtce ukae si na naszej stronie internetowej.

Po koncercie, kiedy dyrektor Marek Reich wrcza Marcinowi Kindli pisemne podzikowania za ten charytatywny koncert, muzyk zaartowa, e jest to pierwszy dyplom, ktry otrzyma w tej szkole, ale opacao si czeka i obieca, e to dopiero pocztek naszej wsppracy.

Cay piknik by bardzo udany i wszyscy opucili boisko szkoy zadowoleni i w dobrych nastrojach.

DSC03796.JPG DSC03797.JPG DSC03798.JPG DSC03801.JPG DSC03802.JPG
DSC03804.JPG DSC03805.JPG DSC03807.JPG DSC03817.JPG DSC03821.JPG