ROZGRYWKI REGIONALNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

01 marca 2013r. rozegrano II rund VII edycji Regionalnej Ligi Historycznej w ktrej udzia wzio 7 szk z nastpujcych miast: witochowic, Rudy lskiej, Chorzowa i Katowic.
Zmagania okazay si bardzo emocjonujce i zapewniy du dawk pozytywnej rywalizacji dla wszystkich uczestniczcych szk. Ostatecznie zwyciya Szkoa Podstawowa nr 2, ktra wyprzedzia Szko Podstawow nr 8 o 3 punkty. Na trzecim miejscu podium uplasowaa si Szkoa Podstawowa nr 1, ktra stracia do zwyciskich gospodarzy 4 punkty. W ten sposb szkoy ze witochowic potwierdziy swoj supremacj w tegorocznych rozgrywkach.
Kolejne miejsca zajy: Szkoa Podstawowa nr 18 z Rudy lskiej, Szkoa Podstawowa nr 21 z Chorzowa, Szkoa Podstawowa nr 21 z Rudy lskiej i Szkoa Podstawowa nr 45 z Katowic.

Klasyfikacja oglna po II rundach rozgrywek przedstawia si nastpujco:
1 miejsce – Szkoa Podstawowa nr 2 witochowice – 62 pkt.
2 miejsce – Szkoa Podstawowa nr 8 witochowice – 55 pkt.
3 miejsce – Szkoa Podstawowa nr 1 witochowice – 46 pkt.

Podczas II rundy Szko Podstawow nr 2 reprezentowali: Agata Manjura, Tomasz Hanysek i ukasz Sperlich. Zmagania uwietnia prezentacja zgromadzonych pamitek (medali i dokumentw) zwizanych z rocznic 700-lecia miasta witochowice, a take sesja pamitkowych zdj.
Kolejna, czyli III runda rozgrywek ju 20 marca, a gospodarzem tym razem bdzie Szkoa Podstawowa nr 18 z Rudy lskiej.

Sawomir Wicik

DSC01569.JPG DSC01578.JPG DSC01590.JPG DSC01592.JPG DSC01561.JPG