ROZGRYWKI REGIONALNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

6 marca 2014r. rozegrano III rund VIII edycji Regionalnej Ligi Historycznej, w ktrej udzia wzio 6 szk z nastpujcych miast: witochowic, Rudy lskiej i Chorzowa.
Zmagania okazay si bardzo emocjonujce tylko do serii pyta z epoki redniowiecza.

Do tego wanie momentu gocie nawizywali rwnorzdn walk z gospodarzami. Tak wic, zwyciyli faworyci i dotychczasowi liderzy klasyfikacji oglnej, czyli Szkoa Podstawowa nr 2, ktra wyprzedzia Szko Podstawow nr 1 o 5 punktw. Na trzecim miejscu podium uplasowaa si Szkoa Podstawowa nr 18 z Rudy lskiej, ktra stracia do zwyciskich gospodarzy 5,5 punkta. Kolejne miejsca zajy: Szkoa Podstawowa nr 8 ze witochowic, Szkoa Podstawowa nr 21 z Chorzowa i Szkoa Podstawowa nr 21 z Rudy lskiej.

.

Klasyfikacja oglna po III rundach rozgrywek przedstawia si nastpujco:
1 miejsce – Szkoa Podstawowa nr 2 witochowice – 93,0 pkt.
2 miejsce – Szkoa Podstawowa nr 8 witochowice – 80,5 pkt.
3 miejsce – Szkoa Podstawowa nr 18 Ruda lska – 71,0 pkt.

.

Podczas III rundy Szko Podstawow nr 2 reprezentowali: Jakub Klamt, Szymon Kubas i Jakub Bryka.
Kolejna, czyli IV runda rozgrywek ju 24 marca, a gospodarzem tym razem bdzie Szkoa Podstawowa nr 1 ze witochowic.

Sawomir Wicik

DSC01921.JPG DSC01922.JPG DSC01926.JPG DSC01931.JPG