SEJMIK UCZNIOWSKI

We wtorek 26.02.2013r. odby si Sejmik Uczniowski, w ktrym uczestniczyli przedstawiciele klas I – VI. Spotkanie dotyczyo ciekawego i bezpiecznego spdzania przerwy oraz pomocy koleeskiej. Kada klasa przyniosa wypracowane przez nie materiay. Po czci wstpnej i dyskusji podzielilimy si na cztery grupy, ktre miay za zadanie napisa na arkuszu papieru swoje pomysy jak mona ciekawie i bezpiecznie spdza przerwy oraz jak mona pomaga sobie wzajemnie. Praca w grupie bya bardzo interesujca. Moliwo podzielenia si swoimi uwagami, wymiana pomysw, wzajemna wsppraca uczniw z rnych klas byy dla nas cennym dowiadczeniem. Okazuje si, e sposb postrzegania wiata jest ten sam bez wzgldu na wiek.

A to nasze propozycje.
Bezpieczna przerwa:
- muzyka, taniec
- scenki kabaretowe
- gry planszowe, karty
- przerwy na boisku (w zalenoci od aury), konkursy sportowe
- rysowanie, malowanie
- pokazy mody
- ogldanie bajek (klasy modsze)

Wzajemna pomoc koleeska
- pomoc w nauce (poyczanie ksiek, zeszytw, pomoc nieobecnej osobie w nadrobieniu brakw, powiadomienie o tym, co dziao si w szkole, pomoc w zadaniu, przepytywanie si przed kartkwk, sprawdzianem
- pomoc w wietlicy, na jadalni, w bibliotece
- organizacja zabaw i gier dla najmodszych
- wspieranie si w trudnych chwilach

Teraz ponownie chcemy si spotka i wybra te propozycje, ktre bdziemy wdraa w ycie. Oczywicie rwnie musimy wyznaczy osoby, klasy odpowiedzialne za wykonanie zadania. Duo pracy przed nami, ale wiemy, e warto j podj dla naszego wsplnego dobra.

Emilia Hein – 5 b

DSC02861.JPG DSC02866.JPG DSC02875.JPG DSC02881.JPG