SPOTKANIE ZE SZNUPKIEM

Ju od samego pocztku pobytu w szkole na uczniw klas pierwszych czekay wane wydarzenia! 5.09 zostalimy zaproszeni do Modzieowego Domu Kultury w witochowicach na spotkanie ze Sznupkiem. Sznupek jest maskotk policyjn, ktra w przystpny sposb przedstawia pierwszakom, w jaki sposb zachowuje si na drodze bezpieczny i mdry pieszy. Po obejrzeniu filmu czekay na nas atrakcje na wolnym powietrzu. Dzieci mogy z bliska zobaczy samochd policyjny, samochd stray miejskiej, wzi udzia w konkurencjach sportowych oraz pobawi si na dmuchanym zamku. Kto mia ochot zamieni si w ulubionego bohatera, mg pj do pa, ktre maloway twarze. Nastpnym punktem bya wizyta u straakw. Dowiedzielimy si w jaki sposb naley udzieli pierwszej pomocy, przypomnielimy sobie wane numery telefonw, na ktre naley zadzwoni, gdy dzieje si co zego. Odwiedzilimy centrum monitoringu, bardzo wane miejsce! Ostatni atrakcj bya wizyta na placu przed remiz. Tam czekali ju na nas straacy i wz straacki. Moglimy dokadnie obejrze wz oraz jego zawarto. Pan straak omwi i zaprezentowa dzieciom wszystkie sprzty, ktre si w nim znajdoway.

Pierwszaki zostay obdarowane gadetami, dziki ktrym bd widoczne na drodze. Zdobyy duo wanych wiadomoci w ciekawy i atrakcyjny dla nich sposb.

100_9444.JPG 100_9457.JPG 100_9460.JPG 100_9462.JPG
100_9466.JPG 100_9479.JPG 100_9501.JPG 100_9503.JPG