SPOTKANIE ZE SZNUPKIEM

Co ka¿dy uczeñ o bezpieczeñstwie wiedzieæ powinien- pierwszacy wyruszaj± na spotkanie ze „Sznupkiem” maskotk± Komedy Miejskiej Policji oraz z dzielnymi stra¿akami.

.

Spotkanie ze stró¿ami prawa to dla dzieciaków zawsze du¿e prze¿ycie, za¶ spotkanie z policjantem, czy stra¿akiem zachêcaj±cym do wspólnej nauki przez zabawê, co wiêcej, czyni±cym to w towarzystwie ogromnego psa Sznupka (maskotki ¶l±skiej Policji), to nie lada gratka. Sposobno¶æ do wziêcia udzia³u w takim w³a¶nie spotkaniu mia³y klasy pierwsze z naszej szko³y, które 15 wrze¶nia br. odwiedzi³y ¶wiêtoch³owick± stra¿ po¿arn± i M³odzie¿owy Dom Kultury przy ulicy Harcerskiej gdzie czekali na nich policjanci, stra¿nicy miejscy oraz sam Sznupek.

Celem prowadzonej akcji, by³o rozwijanie u dzieci umiejêtno¶ci unikania zagro¿eñ, a tak¿e rozwijania umiejêtno¶ci zapewniaj±cych im bezpieczeñstwo. Edukacja dzieci jest realizowana g³ównie poprzez zabawê. W¶ród zadañ jakie stawiaj± przed sob± policjanci prowadz±cy zajêcia jest kszta³towanie u dzieci w³a¶ciwego zachowania na drodze, ograniczenia zaufania do obcych ludzi oraz unikania zagro¿eñ wynikaj±cych z zabawy w niew³a¶ciwych miejscach. Podczas spotkañ dzieci uzyskuj± tak¿e wiedzê na temat zawodu policjanta oraz Policji jako instytucji przyjaznej spo³eczeñstwu.

Uczniowie zwiedzili budynek Stra¿y Po¿arnej zostali mile przyjêci i oprowadzeni, mogli: dotkn±æ, zobaczyæ, spróbowaæ, zobaczyli film prezentuj±cy pracê ¦wiêtoch³owickich stra¿aków. Nastêpnie udali siê do MDK-u na spotkanie ze Sznupkiem maskotk± ¦l±skiej Policji, czeka³o tam na nich wiele atrakcji. Przede wszystkim rozmawiali o bezpieczeñstwie na drodze, nastêpnie w nagrodê za pracê czeka³y na nich wozy policyjne, dmuchany zamek malowanie buzi oraz sportowe zmagania.
Stra¿acy oraz Policjanci odpowiadali na liczne pytania, radzili, komentowali i rozwiewali w±tpliwo¶ci dzieci. Mimo, i¿ podejmowane podczas rozmowy tematy nie by³y ³atwe, fina³ spotkania up³yn±³ w mi³ej, os³odzonej ³akociami atmosferze, urozmaiconej okazj± do "przybicia pi±tki" Sznupkowi.

Galeria zdjêæ

..gA