SPOTKANIE ZE SZNUPKIEM

Co kady ucze o bezpieczestwie wiedzie powinien- pierwszacy wyruszaj na spotkanie ze „Sznupkiem” maskotk Komedy Miejskiej Policji oraz z dzielnymi straakami.

.

Spotkanie ze strami prawa to dla dzieciakw zawsze due przeycie, za spotkanie z policjantem, czy straakiem zachcajcym do wsplnej nauki przez zabaw, co wicej, czynicym to w towarzystwie ogromnego psa Sznupka (maskotki lskiej Policji), to nie lada gratka. Sposobno do wzicia udziau w takim wanie spotkaniu miay klasy pierwsze z naszej szkoy, ktre 15 wrzenia br. odwiedziy witochowick stra poarn i Modzieowy Dom Kultury przy ulicy Harcerskiej gdzie czekali na nich policjanci, stranicy miejscy oraz sam Sznupek.

Celem prowadzonej akcji, byo rozwijanie u dzieci umiejtnoci unikania zagroe, a take rozwijania umiejtnoci zapewniajcych im bezpieczestwo. Edukacja dzieci jest realizowana gwnie poprzez zabaw. Wrd zada jakie stawiaj przed sob policjanci prowadzcy zajcia jest ksztatowanie u dzieci waciwego zachowania na drodze, ograniczenia zaufania do obcych ludzi oraz unikania zagroe wynikajcych z zabawy w niewaciwych miejscach. Podczas spotka dzieci uzyskuj take wiedz na temat zawodu policjanta oraz Policji jako instytucji przyjaznej spoeczestwu.

Uczniowie zwiedzili budynek Stray Poarnej zostali mile przyjci i oprowadzeni, mogli: dotkn, zobaczy, sprbowa, zobaczyli film prezentujcy prac witochowickich straakw. Nastpnie udali si do MDK-u na spotkanie ze Sznupkiem maskotk lskiej Policji, czekao tam na nich wiele atrakcji. Przede wszystkim rozmawiali o bezpieczestwie na drodze, nastpnie w nagrod za prac czekay na nich wozy policyjne, dmuchany zamek malowanie buzi oraz sportowe zmagania.
Straacy oraz Policjanci odpowiadali na liczne pytania, radzili, komentowali i rozwiewali wtpliwoci dzieci. Mimo, i podejmowane podczas rozmowy tematy nie byy atwe, fina spotkania upyn w miej, osodzonej akociami atmosferze, urozmaiconej okazj do "przybicia pitki" Sznupkowi.

..

Galeria zdj