STACYJKOWO - DZIEÑ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
27 lutego 2015r. go¶cili¶my w szkole przysz³ych uczniów. Przedszkolaki, które od wrze¶nia tego roku bêd± uczêszczaæ do pierwszej klasy mia³y okazjê poznaæ szko³ê i nauczycieli.

Najpierw pan dyrektor Marek Reich powita³ przedszkolaki wraz z ich rodzicami i przedstawi³ najwa¿niejsze informacje o naszej szkole. Nastêpnie dzieci zosta³y podzielone na dwie grupy i posz³y poznaæ szko³ê i wzi±æ udzia³ w przygotowanych zajêciach. Przysz³e „pierwszaki” mog³y zobaczyæ jak wygl±da ¶wietlica szkolna i przej¶æ tor przeszkód u³o¿ony z wielkich klocków. Mogli pobawiæ siê chust± Klanzy, zapoznaæ siê z tablicami interaktywnymi (oraz tradycyjnymi), zobaczyæ salê jêzykow± i komputerow±. Dziêki temu, ¿e poznali sale lekcyjne i nauczycieli ³atwiej bêdzie im po wakacjach rozpocz±æ naukê w naszej szkole. Rodzice natomiast mieli okazjê porozmawiaæ z nauczycielami i dyrektorem.

Przedszkolaki bardzo zaanga¿owa³y siê w przygotowane zajêcia, chêtnie kolorowa³y i wykonywa³y instrumenty muzyczne, podoba³y im siê zajêcia z tablicami multimedialnymi oraz przygotowany przez uczniów naszej szko³y teatrzyk. Rodzice pytali o naukê w szkole, o sposoby spêdzania przerw, by³ zainteresowani zajêciami pozalekcyjnymi dla dzieci.

W oprowadzaniu po szkole bardzo pomocni byli uczniowie klas starszych naszej szko³y, którzy specjalnie dla przedszkolaków przebrali siê w bajkowe stroje i dbali o to, by nikt z naszych go¶ci nie czu³ siê zagubiony.
„Stacyjkowo” by³o doskona³± okazj± dla przedszkolaków i ich rodziców do poznania naszej szko³y, do rozmowy i przekonania siê „na w³asnej skórze”, ¿e przyszli pierwszoklasi¶ci bêd± w naszej szkole mogli czuæ siê bezpiecznie, ¿e czekaj± na nich ¿yczliwi nauczyciele, ciekawe zajêcia i pomocni starsi koledzy i kole¿anki.

DSC08383.JPG DSC08385.JPG DSC08398.JPG