XVIII TURNIEJ PIKI SIATKOWEJ

Narodowe wito Niepodlegoci w witochowicach uczczono na sportowo.
W dniach 5-9 listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w witochowicach odby si XVIII Turniej Piki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta witochowice. Celem turnieju byo uczczenie Narodowego wita Niepodlegoci, popularyzacja piki siatkowej i wsppraca Szkoy Podstawowej nr 2 ze rodowiskiem lokalnym. W turnieju udzia wzio 15 druyn, ktre podzielone na cztery grupy eliminacyjne rywalizoway o udzia w wielkim finale. W tegorocznej edycji wystpili: ABSOLWENCI SP-2 I, ARCELOR MITTAL, POLICJA, GAZOWNIA, NZOZ BIOZON FAMILIA, WAPPS, OWIATA, STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA, STRA POARNA, GYROBOARD-ALPTECH, FUNDACJA ROZWOJU WITOCHOWIC, ABSOLWENCI SP-2 II, AUTOSERWIS BOSIACKI, ENERGOMONTA, WOPR. Eliminacje odbyway si systemem „kady kadym”, z grup awansoway tylko najlepsze druyny. W pitkowym finale pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy GYROBOARD-ALPTECH i NZOZ BIOZON-FAMILIA. Po zacitej grze wygra faworyt - ubiegoroczny zwycizca turnieju NZOZ BIOZON-FAMILIA w setach 2:0 (25-20, 25-23). W drugim meczu zmierzyli si AUTOSERWIS BOSIACKI i AECELOR MITTAL. Wygra AUTOSERWIS BOSIACKI 2:1 (25:18, 23-25, 15-11). W meczu o 3 miejsce GYROBOARD-ALPTECH rozgromi ARCELOR MITTAL 2:0 (25-23, 25-14). AUTOSERWIS-BOSIACKI i NZOZ BIOZON FAMILIA to dwie najlepsze druyny turnieju, ktre w meczu o pierwsze miejsce day popis gry. Ich akcje obfitoway w mocne ataki, dugie wymiany piek i pene powice obrony. Ostatecznie wygra AUTOSERWIS-BOSIACKI 2:0 (25-20, 25-22), ktry wystpi w nastpujcym skadzie: Wodniok Aleksander, Zraek Mateusz, Kodyski Tomasz, Sztok Piotr, Bosiacka Agnieszka, Drzyzga Marek, Przelica Patryk, Purski Patryk. Kocowa klasyfikacja przedstawia si nastpujco: 1 miejsce AUTOSERWIS-BOSIACKI , 2 miejsce NZOZ BIOZON FAMILIA, 3 miejsce GYROBOARD-ALPTECH, 4 miejsce ARCELOR MITTAL. MVP turnieju zosta zawodnik zwyciskiej druyny Piotr Sztok. Puchary i medale dla najlepszych druyn wrcza osobicie Prezydent Miasta witochowice Pan Dawid Kostempski. Przez pi dni sportowych zmaga na boisku wystpio ponad 120 zawodnikw, a dopingoway ich cae rzesze witochowickich pasjonatw siatkwki. Dyrektor Szkoy Podstawowej nr 2 w witochowicach Pan Marek Reich zapewni, e bd kolejne edycje turnieju, na ktre serdecznie zaprosi.

MR

Absolwenci_SP-2_I.jpg Absolwenci_SP_2_II.jpg Arcelor_Mittal.jpg Autoserwis_Bosiacki.jpg
Energomonta.jpg Fundacja_Rozwoju_witochowic.jpg GYROBOARD-ALPTECH.jpg Gazownia.jpg
NZOZ_BIOZON_FAMILIA.jpg Owiata.jpg Policja.jpg Stowarzyszenie_Klub_Abstynenta.jpg