TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W dniu 02.04.2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 w witochowicach odby si Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Szk Podstawowych z miasta witochowice.
Organizatorem zawodw bya Komenda Miejska Pastwowej Stray Poarnej w witochowicach.

Wsporganizatorami byli:
Szkoa Podstawowa nr 1 w witochowicach, Wydzia Edukacji i Wydzia Funduszu Europejskiego i Promocji Miasta UM w witochowicach.

Konkurs skada si z czci teoretycznej- indywidualne rozwizywanie testw z wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, czci praktycznej indywidualnej- udzia w trzech pozorowanych akcjach ratowniczych oraz czci praktycznej zespoowej- uczestnictwo w jednej pozorowanej akcji ratowniczej.
Na kadym etapie konkursu zespoy zdobyway punkty przydzielane przez zesp sdziowski , w ktrego skad wchodzili straacy Pastwowej Stray Poarnej.

W cznej klasyfikacji zespoowej I miejsce otrzymaa druyna ze Szkoy Podstawowej nr 2 (Natalia Skra, Julia Szalecka, Micha Mazurek), II miejsce Szkoa Podstawowa nr 1 i III miejsce Szkoa Podstawowa nr 8.
W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zaj Micha Mazurek , ucze szkoy Podstawowej nr 2.

Wyrnione zespoy otrzymay puchary i pamitkowe dyplomy .
Na koniec turnieju odby si pokaz akcji ratowniczej przeprowadzony przez straakw Komendy Miejskiej Pastwowej Stray Poarnej w witochowicach, Pogotowie Ratunkowe i Komend Miejsk Policji.

.

DSC06158.JPG DSC06159.JPG