III TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W dniu 27.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 w ¦wiêtoch³owicach odby³ siê III Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Szkó³ Podstawowych z miasta ¦wiêtoch³owice. Organizatorem zawodów by³ Urz±d Miejski, Komenda Miejska Pañstwowej Stra¿y Po¿arnej w ¦wiêtoch³owicach, Miejski Zarz±d O¶wiaty i Szko³a Podstawowa nr 1 w ¦wiêtoch³owicach.

Konkurs sk³ada³ siê z czê¶ci teoretycznej- indywidualne rozwi±zywanie testów z wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, czê¶ci praktycznej indywidualnej- udzia³ w trzech pozorowanych akcjach ratowniczych oraz czê¶ci praktycznej zespo³owej- uczestnictwo w jednej pozorowanej akcji ratowniczej. Na ka¿dym etapie konkursu zespo³y zdobywa³y punkty przydzielane przez zespó³ sêdziowski, w którego sk³ad wchodzili stra¿acy Pañstwowej Stra¿y Po¿arnej.

W ³±cznej klasyfikacji zespo³owej I miejsce otrzyma³a dru¿yna z naszej szko³y (Agata Bêtkowska, Aneta Karcz, Agnieszka Walukiewicz), II miejsce Szko³a Podstawowa nr 1 i III miejsce Szko³a Podstawowa nr 4.
W klasyfikacji indywidualnej równie¿ zdobyli¶my I miejsce, zwyciê¿czyni± zosta³a Agata Bêtkowska.

Wyró¿nione zespo³y otrzyma³y puchary i pami±tkowe dyplomy .

Gratulujemy!