Strona g³Ăłwna
Informacje Dla uczniĂłw

KATOWICKI FESTIWAL BIEGOWY

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Parku Leśnym w Muchowcu Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach zorganizowała Katowicki Festiwal Biegowy. Nasi rodzice, nauczyciele i uczniowie wzięli udział w konkurencji Sztafeta Pokoleń. Wystartowali po raz pierwszy i od razu odnieśli wielki sukces. W kategorii szkół podstawowych zajęli pierwsze miejsce, a w klasyfikacji generalnej drugie, zostawiając za sobą nawet szkoły średnie. W nagrodę szkoła otrzymała sprzęt sportowy. Pierwsze miejsce w kategorii liceów zdobyło Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Świętochłowicach.

W trakcie zawodów panowała wspaniała, sportowa atmosfera, zawodnicy wzajemnie się wspierali, a wysokie lokaty świętochłowickich szkół pokazały, że mamy mocne zespoły. Zawody, w których bawią się uczniowie, rodzice i nauczyciele są doskonałą promocją zdrowego stylu życia, co doskonale wpisuje się w ideę Szkoły Promującej Zdrowie, jaką jest SP-2 w Świętochłowicach.

Nasza drużyna wystartowała w następującym składzie: Maria Gongor, Ryszard Kowalczyk, Tomasz Chrobok, Grzegorz Górka, Dawid Klein, Kacper Gongor, Dawid Górka, Wojciech Kowalczyk i Marek Reich. Zwycięzcom składamy wielkie gratulacje.

ZDJĘCIA Z BIEGU W NASZEJ GALERII