WARSZTATY BÊBNIARSKIE – NAGRODA ZA ASY
W grudniowy poranek, w ramach kolejnej nagrody w „Asach” odby³y siê warsztaty bêbniarskie dla dwóch zwyciêskich klas: 4as i 6b.
Najpierw musieli¶my roz³adowaæ samochód i wnie¶æ do sali 40 bêbnów, jak kto woli-instrumentów membranofonów. Instrumenty ró¿ni³y siê miêdzy sob± wielko¶ci±, kszta³tem, pochodzeniem, a przede wszystkim d¼wiêkami, jakie siê z nich wydobywa³y.

Na pocz±tku by³o ciekawe opowiadanie o historii i pochodzeniu poszczególnych instrumentów, a potem zaczêli¶my bêbniæ… To by³o co¶ bardzo ekscytuj±cego. Siedzieli¶my w krêgu, ka¿dy mia³ swój instrument i wybijali¶my d¼wiêki zgodnie z rytmem wybijanym przez prowadz±cego. Z tego bêbnienia powstawa³a prawdziwa melodia! Bêbny podawali¶my sobie w kó³ko tak, ¿eby ka¿dy z nas mia³ mo¿liwo¶æ wypróbowaæ ka¿dy instrument. Pan „bêbniarz” opowiada³ nam ciekawostki o poszczególnych instrumentach, a potem je rytmicznie wypróbowali¶my.

Szko³a przez 2 godziny „bêbni³a” tak, ¿e Hej! Polecamy wszystkim takie warsztaty.

DSC07858.JPG DSC07860.JPG DSC07863.JPG