Sze艣ciolatek w szkole

WARSZTATY B蔅NIARSKIE – NAGRODA ZA ASY
W grudniowy poranek, w ramach kolejnej nagrody w „Asach” odby硑 si warsztaty b阞niarskie dla dw骳h zwyci阺kich klas: 4as i 6b.
Najpierw musieli秏y roz砤dowa samoch骴 i wnie舵 do sali 40 b阞n體, jak kto woli-instrument體 membranofon體. Instrumenty r罂ni硑 si mi阣zy sob wielko禼i, kszta硉em, pochodzeniem, a przede wszystkim d紈i阫ami, jakie si z nich wydobywa硑.

Na pocz眛ku by硂 ciekawe opowiadanie o historii i pochodzeniu poszczeg髄nych instrument體, a potem zacz阬i秏y b阞ni… To by硂 co bardzo ekscytuj眂ego. Siedzieli秏y w kr阦u, ka縟y mia sw骿 instrument i wybijali秏y d紈i阫i zgodnie z rytmem wybijanym przez prowadz眂ego. Z tego b阞nienia powstawa砤 prawdziwa melodia! B阞ny podawali秏y sobie w k蟪ko tak, 縠by ka縟y z nas mia mo縧iwo舵 wypr骲owa ka縟y instrument. Pan „b阞niarz” opowiada nam ciekawostki o poszczeg髄nych instrumentach, a potem je rytmicznie wypr骲owali秏y.

Szko砤 przez 2 godziny „b阞ni砤” tak, 縠 Hej! Polecamy wszystkim takie warsztaty.

..

DSC07858.JPG DSC07860.JPG DSC07863.JPG