Strona g³Ăłwna
Informacje Dla uczniĂłw

Wywiad uczniów z Marcinem Kindlą – sławnym muzykiem uczęszczającym niegdyś do naszej szkoły.

(Antek Sprung) – Jak zaczęła się Pana kariera?
(Marcin Kindla) – Moja kariera zaczęła się bardzo dawno temu, zresztą chodząc do tej szkoły brat namówił mnie do tego, żeby zacząć grać na gitarze, bo brakowało im gitarzysty w zespole, a wtedy byłem bardzo bliski grania na klawiszach, więc sprzedałem klawisze, bo brat mi kazał i kupiłem gitarę i zacząłem się uczyć.
( Emilka Hein) – Z jakimi zespołami Pan grał i dla kogo pisał muzykę?
(M.K) – Hmm… z jakimi zespołami grałem… może wymienię tylko te najważniejsze- jako muzyk, jako basista najdłużej grałem z Jackiem Stachurskim, a pisałem właśnie dla Jacka Stachurskiego,”Feel „ -Piotra Kupichy, Ewy Farnej, „RH+”… to były te najważniejsze.
(A.S) – Z czym Panu kojarzy się nasza szkoła, jak ją Pan wspomina?
(M.K) – Wspominam ją cały czas bardzo dobrze, kojarzy mi się przede wszystkim z fajną nauką, która ma znaczenie dla mnie do dzisiaj, wy też będziecie ją wspominać, bo czasem wam się nie chce do szkoły chodzić, tak jak mi się kiedyś nie chciało, ale powiem szczerze, że teraz bym się chętnie z wami zamienił i pochodził do szkoły, bo są tu naprawdę fajni ludzie, bardzo duża nauka na przyszłość to, co teraz robię na pewno zawdzięczam tej szkole.
(E.H) – Na jakich instrumentach gra Pan najczęściej?
(M.K) - Najczęściej gram na gitarze, na instrumentach klawiszowych …
(A.S) – Jakiej muzyki lubi Pan słuchać?
(M.K) – Różnej muzyki, dobrej… nie będę wymieniać tytułów, bo jest ich bardzo dużo, ale moim zdaniem każda muzyka ma coś fajnego w sobie. Jeśli przy danej muzyce się relaksujemy, możemy odpocząć, to trzeba to uszanować. Jeśli ktoś słucha Disco Polo np. „Ona tańczy dla mnie”, ktoś się przy tym bawi, też trzeba to uszanować… każda muzyka ma swojego słuchacza, jeśli ktoś tylko czuje przy niej fajne emocje, to taka muzyka jest w porządku.
(E.H) – Co Pan mógłby powiedzieć naszym uczniom?
(M.K) - Może coś, co zawsze Pan dyrektor mi powtarzał, kiedy chodziłem do tej szkoły… cieszcie się tym, że tu jesteście, macie teraz swoich przyjaciół, cieszcie się każdą chwilą spędzajcie ją jak najlepiej, bo teraz pewnie nie zdajecie sobie sprawy, ale za lat kilkanaście będziecie żałować, że jakiejś rzeczy nie zrobiliście, że nie powiedzieliście komuś, że go bardzo lubicie, że się nie uczyliście tak dobrze jak ja <śmiech>
Po prostu cieszcie się każdą chwilą w tej szkole. Są to najwspanialsze przeżycia na całe życie.

kin1.jpg kin2.jpg