Strona g³Ăłwna
Informacje Dla uczniĂłw

MARCIN KINDLA - WYWIAD

We wtorek 25.06.2013 podczas spotkania z Damianem Skoczykiem, kolejny raz zaszczycił nas swoją obecnością Marcin Kindla. Tym razem nie występował na scenie, ale uczniowie mieli czas by przeprowadzić z nim wywiad oraz zrobić sobie zdjęcie lub zdobyć autograf.

Oto o co pytali uczniowie klasy 5b

Julia Szalecka: Jesteśmy uczniami klasy V B czy moglibyśmy zadać Panu kilka pytań?
Marcin Kindla: Bardzo proszę będzie mi bardzo miło.
Michał Mazurek: Jak Pan się czuje będąc ponownie w murach swojej dawnej szkoły?
M.K.: Bardzo fajnie, bo to zupełnie inny rodzaj emocji. Gdy chodziłem do szkoły, to była zabawa, nauka oczywiście na pierwszym miejscu. A dzisiaj z nauczycielami są bardzo fajne relacje, bo mogę się spotkać, porozmawiać z nimi bardziej po partnersku. Myślę, że za lat kilka też tutaj wrócicie, czego wam życzę, wtedy będziecie mieli podobne odczucia jak ja.
Natalia Skóra: Na plakacie wyczytaliśmy, że promuje Pan płytę. Czy mógłby nam Pan przybliżyć tematykę swojej nowej płyty? Co będziemy mogli na niej usłyszeć?
M.K: Ta płyta, która tu jest zamieszczona na plakacie to jest właściwie płyta, której etap promocji już zamknęliśmy, bo we wrześniu pojawią się nowe piosenki, ale niezależnie od tego czy stara płyta czy nowa płyta, to generalnie większość moich piosenek mówi o przyjaźni, pozytywnych emocjach, o tym żeby wierzyć w siebie. Jest też o miłości, bo to jest temat niewyczerpywalny i można o niej śpiewać i pisać.
J.Sz: Wiemy że Pan jest w trasie koncertowej, gdzie fani mogą Pana posłuchać?
M.K: Już w najbliższą sobotę w Cieszynie, tydzień później - 21 czerwca w Bytomiu i ostatniego dnia czerwca w Tychach, także dosyć blisko na Śląsku, więc przyjeżdżajcie.
M.M: Czy w czasach, w których Pan chodził do szkoły też były organizowane takie festyny i pikniki?
M.K: Były organizowane różne spotkania integracyjne dla rodzin i uczniów, natomiast takich koncertów jak ten dzisiejszy, to raczej sobie nie przypominam. Aczkolwiek szkoła zawsze dbała o to, żeby coś się dla nas fajnego działo np. dla uczniów szkolne dyskoteki na sali gimnastycznej. Z tych ,,imprez’’, nazwijmy to w cudzysłowiu, mam bardzo fajne wspomnienia.
M.M: A jakie Pan z tym wiąże uczucia, radości?
M.K: No słuchajcie, przede wszystkim na takich dyskotekach to się zawiązywało pierwsze znajomości z koleżankami. Kiedyś to było tak, że się do dziewczyny wysyłało kartkę czy np. chce z tobą chodzić i tak dalej, człowiek się zastanawiał przez całą dyskotekę czy poprosić dziewczynę do tańc,a a potem się dyskoteka skończyła i nawet nie zdążył zatańczyć, więc to różnie było. Generalnie te imprezy pozostawiły we mnie sporo pozytywnych emocji i dzisiaj miałem okazje zobaczyć te wszystkie osoby, z którymi wtedy się tańczyło, albo też nie, pod sceną.
N.S: Czy jako uczeń występował Pan już może na imprezach szkolnych?
M.K: Jako uczeń jeszcze jak chodziłem do tej szkoły, wtedy za moich czasów, podstawówka miała osiem lat. Jak już chodziłem do siódmej klasy, to występowałem, ale występowałem w domach kultury z żywymi zespołami, na terenie szkoły nie.
J.Sz: Dziękujemy za udzielenie wywiadu i cieszymy się, że zgodził się Pan zagrać w naszej szkole.
M.K: Bardzo dziękuje wszystkiego dobrego.