XX TURNIEJ SIATKÓWKI

XX Jubileuszowy Turniej Pi³ki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta ¦wiêtoch³owice w tym roku odbywa³ siê w dniach 3-7 listopada w sali gimnastycznej Szko³y Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach. Turniej siatkówki jest imprez± cykliczn±, w której bior± udzia³ mieszkañcy ¦wiêtoch³owic i pracownicy ¶wiêtoch³owickich zak³adów pracy. Celem turnieju jest uczczenie Narodowego ¦wiêta Niepodleg³o¶ci.

W tym roku w zmaganiach wziê³o udzia³ 110 osób reprezentuj±cych 12 zespo³ów. Do turnieju zaproszono 26 dru¿yn, ostatecznie w tegorocznej edycji wziêli udzia³: Absolwenci SP-2, Alptech-Gyroboard, Arcelor Mittal, Atoserwis Bosiacki, Fundacja Rozwoju ¦wiêtoch³owic, NZOZ BIOZON-FAMILIA, Pañstwowa Stra¿ Po¿arna, PEWIMA, Rodzice SP-2, Stowarzyszenie Klub Abstynenta, WAPPS, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Trzy dru¿yny w ostatniej chwili wycofa³y siê z udzia³u.

Do fina³u, który odby³ siê 7 listopada 2014 r. awansowali zwyciêzcy grup eliminacyjnych. W pierwszym meczu pó³fina³owym Pañstwowa Stra¿ Po¿arna uleg³a NZOZ BIOZON-FAMILIA 0-2 (15:25; 17:25), a w drugim meczu pó³fina³owym Stowarzyszenie Klub Abstynenta pokona³o Alptech-Gyroboard 2:0 (26:24; 25:14). Mecz o 3 miejsce to wygrana Alptech-Gyroboard z Pañstwow± Stra¿± Po¿arn± 2:0 (25:13; 25:16). Mecz o pierwsze miejsce budzi³ ogromne zainteresowanie. Zmierzy³y siê w nim dwie najlepsze dru¿yny turnieju, zas³uguj±ce na miano mistrza. By³y to NZOZ BIOZON-FAMILIA – dwukrotny zwyciêzca turnieju z 2011 r. i 2013 r. oraz Stowarzyszenie Klub Abstynenta, które w 2011 r. zajê³o drugie miejsce. Po dwóch setach i zaciêtej grze by³ remis 1:1. Dopiero w tie-breaku przewagê zdoby³o Stowarzyszenie Klub Abstynenta, które ostatecznie pokona³o NZOZ BIOZON FAMILIA 2:1 (25:22; 24:26, 15:8).

Puchary, medale, pami±tkowe dyplomy i nagrody rzeczowe najlepszym zespo³om turnieju wrêczy³ Pan Dawid Kostempski Prezydent Miasta ¦wiêtoch³owice. Nagrodê MVP turnieju otrzyma³ z r±k Pana Jerzego Warmuziñskiego Prezesa CarboEnergia Ruda ¦l±ska Mateusz Król-zawodnik Stowarzyszenia Klub Abstynenta. Nagrodê dla Najlepszego Rozgrywaj±cego zdoby³ S³awomir Koper-zawodnik Alptech-Gyroboard, a wrêczy³ j± Pan Janusz Grobelka-Dyrektor OSiR „Ska³ka” w ¦wiêtoch³owicach. Najlepszym Atakuj±cym turnieju zosta³ Mateusz Szpitol zawodnik Stowarzyszenia Klub Abstynenta, nagrodê wrêczy³ Marcin Weiner sêdzia zawodów.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce Stowarzyszenie Klub Abstynenta,

2 miejsce NZOZ BIOZON-FAMILIA,

3 miejsce Alptech-Gyroboard

4 miejsce Pañstwowa Stra¿ Po¿arna w ¦wiêtoch³owicach.

Organizatorzy twierdz±, ¿e poziom gry turnieju ro¶nie z roku na rok i jest bardzo wysoki, a zdaniem Prezydenta Miasta ¦wiêtoch³owice-Pana Dawida Kostempskiego, niektóre zagrania przypomina³y te z ostatnich Mistrzostw ¦wiata w Katowicach.

Tradycyjnie, codziennie zawodnikom kibicowa³o kilkadziesi±t osób. Przychodzi³y ca³e rodziny z gad¿etami wspomagaj±cymi si³ê dopingu. W trakcie zawodów panowa³a bardzo mi³a i sportowa atmosfera. Zawodnicy i kibice zachowywali siê zgodnie z zasadami Fair Play.

Sêdziowali:
Marcin Weiner, Pawe³ Kurbiel i Grzegorz Helisz.

Sponsorami tegorocznego turnieju byli:

Prezydent Miasta ¦wiêtoch³owice Pan Dawid Kostempski, CargoEnergia sp. z. o. o. Ruda ¦l±ska, WAPPS Spó³ka Jawna, Autoserwis Bosiacki i Fitnes Klub.

Organizatorzy Marek Reich-dyrektor szko³y i W³odzimierz £yszczarz-nauczyciel wychowania fizycznego zapewnili, ¿e chc± zorganizowaæ kolejny XXI turniej, na który ju¿ teraz serdecznie zapraszaj±.

1_miejsce.jpg 2_miejsce.jpg 3_miejsce.jpg 4_miejsce.jpg ARCELORMITTAL.jpg
AUTOSERWIS_BOSIACKI.jpg Absolwenci_SP-2.jpg Alptech-Gyroboard.jpg DSC09874.jpg DSC09875.jpg
DSC09900.jpg DSC09909.jpg DSC09912.jpg DSC09920.jpg DSC09935.jpg
DSC09945.jpg DSC09977.jpg DSC09981.jpg DSC09982.jpg FUNDACJA_ROZWOJU_SWIETOCHLOWIC.jpg