XX TURNIEJ SIATK覹KI

XX Jubileuszowy Turniej Pi砶i Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta i阾och硂wice w tym roku odbywa si w dniach 3-7 listopada w sali gimnastycznej Szko硑 Podstawowej nr 2 w i阾och硂wicach. Turniej siatk體ki jest imprez cykliczn, w kt髍ej bior udzia mieszka馽y i阾och硂wic i pracownicy 秝i阾och硂wickich zak砤d體 pracy. Celem turnieju jest uczczenie Narodowego i阾a Niepodleg硂禼i.

W tym roku w zmaganiach wzi瓿o udzia 110 os骲 reprezentuj眂ych 12 zespo丑w. Do turnieju zaproszono 26 dru縴n, ostatecznie w tegorocznej edycji wzi阬i udzia: Absolwenci SP-2, Alptech-Gyroboard, Arcelor Mittal, Atoserwis Bosiacki, Fundacja Rozwoju i阾och硂wic, NZOZ BIOZON-FAMILIA, Pa駍twowa Stra Po縜rna, PEWIMA, Rodzice SP-2, Stowarzyszenie Klub Abstynenta, WAPPS, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Trzy dru縴ny w ostatniej chwili wycofa硑 si z udzia硊.

Do fina硊, kt髍y odby si 7 listopada 2014 r. awansowali zwyci陑cy grup eliminacyjnych. W pierwszym meczu p蟪fina硂wym Pa駍twowa Stra Po縜rna uleg砤 NZOZ BIOZON-FAMILIA 0-2 (15:25; 17:25), a w drugim meczu p蟪fina硂wym Stowarzyszenie Klub Abstynenta pokona硂 Alptech-Gyroboard 2:0 (26:24; 25:14). Mecz o 3 miejsce to wygrana Alptech-Gyroboard z Pa駍twow Stra勘 Po縜rn 2:0 (25:13; 25:16). Mecz o pierwsze miejsce budzi ogromne zainteresowanie. Zmierzy硑 si w nim dwie najlepsze dru縴ny turnieju, zas硊guj眂e na miano mistrza. By硑 to NZOZ BIOZON-FAMILIA – dwukrotny zwyci陑ca turnieju z 2011 r. i 2013 r. oraz Stowarzyszenie Klub Abstynenta, kt髍e w 2011 r. zaj瓿o drugie miejsce. Po dw骳h setach i zaci阾ej grze by remis 1:1. Dopiero w tie-breaku przewag zdoby硂 Stowarzyszenie Klub Abstynenta, kt髍e ostatecznie pokona硂 NZOZ BIOZON FAMILIA 2:1 (25:22; 24:26, 15:8).

Puchary, medale, pami眛kowe dyplomy i nagrody rzeczowe najlepszym zespo硂m turnieju wr阠zy Pan Dawid Kostempski Prezydent Miasta i阾och硂wice. Nagrod MVP turnieju otrzyma z r眐 Pana Jerzego Warmuzi駍kiego Prezesa CarboEnergia Ruda 眘ka Mateusz Kr髄-zawodnik Stowarzyszenia Klub Abstynenta. Nagrod dla Najlepszego Rozgrywaj眂ego zdoby S砤womir Koper-zawodnik Alptech-Gyroboard, a wr阠zy j Pan Janusz Grobelka-Dyrektor OSiR „Ska砶a” w i阾och硂wicach. Najlepszym Atakuj眂ym turnieju zosta Mateusz Szpitol zawodnik Stowarzyszenia Klub Abstynenta, nagrod wr阠zy Marcin Weiner s阣zia zawod體.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce Stowarzyszenie Klub Abstynenta,

2 miejsce NZOZ BIOZON-FAMILIA,

3 miejsce Alptech-Gyroboard

4 miejsce Pa駍twowa Stra Po縜rna w i阾och硂wicach.

Organizatorzy twierdz, 縠 poziom gry turnieju ro秐ie z roku na rok i jest bardzo wysoki, a zdaniem Prezydenta Miasta i阾och硂wice-Pana Dawida Kostempskiego, niekt髍e zagrania przypomina硑 te z ostatnich Mistrzostw iata w Katowicach.

Tradycyjnie, codziennie zawodnikom kibicowa硂 kilkadziesi眛 os骲. Przychodzi硑 ca砮 rodziny z gad縠tami wspomagaj眂ymi si酬 dopingu. W trakcie zawod體 panowa砤 bardzo mi砤 i sportowa atmosfera. Zawodnicy i kibice zachowywali si zgodnie z zasadami Fair Play.

S阣ziowali:
Marcin Weiner, Pawe Kurbiel i Grzegorz Helisz.

Sponsorami tegorocznego turnieju byli:

Prezydent Miasta i阾och硂wice Pan Dawid Kostempski, CargoEnergia sp. z. o. o. Ruda 眘ka, WAPPS Sp蟪ka Jawna, Autoserwis Bosiacki i Fitnes Klub.

Organizatorzy Marek Reich-dyrektor szko硑 i W硂dzimierz szczarz-nauczyciel wychowania fizycznego zapewnili, 縠 chc zorganizowa kolejny XXI turniej, na kt髍y ju teraz serdecznie zapraszaj.

1_miejsce.jpg 2_miejsce.jpg 3_miejsce.jpg 4_miejsce.jpg ARCELORMITTAL.jpg
AUTOSERWIS_BOSIACKI.jpg Absolwenci_SP-2.jpg Alptech-Gyroboard.jpg DSC09874.jpg DSC09875.jpg
DSC09900.jpg DSC09909.jpg DSC09912.jpg DSC09920.jpg DSC09935.jpg
DSC09945.jpg DSC09977.jpg DSC09981.jpg DSC09982.jpg FUNDACJA_ROZWOJU_SWIETOCHLOWIC.jpg