ZAWODY SZACHOWE

Dnia 17 marca 2014 r. w skadzie Tomasz Kuak, Jakub Mitka i ja bralimy udzia w rejonowych eliminacjach szachowych, odbywajcych si w witochowicach. Przyjechalimy do budynku, ktry znajdowa si na Skace. Gdy weszlimy na sal, gwny sdzia zacz omawia co mona robi a czego nie. Chwil potem zaczlimy gra. Pierwsza runda nie wypada najlepiej. Jako jedyny, ktry wygra w tej rundzie by Tomasz Kuak. Po tej rundzie byo coraz lepiej. Chyba najbardziej z nas stresowa si pan, ktry oglda z boku i denerwowa si tym, e nie mg nam podpowiada. Kolejne rundy wypaday nam coraz lepiej. Decydujca runda odby si jako ostatnia, kiedy kady z naszej druyny zdoby po jednym punkcie. Pokonalimy wszystkich rywali i przeszlimy do zawodw wojewdzkich. Najbardziej z nas cieszy sie nasz pan, ktry mwi, e jestemy pierwsi, ktrzy od lat przeszli do zawodw wojewdzkich.

Wrcilimy do szkoy z pucharem oraz medalami.

Nastpnego dnia poszlimy si pochwali panu dyrektorowi, ktry rwnie by zaskoczony i radosny. Bylimy zadowoleni z tych zawodw. Mamy nadziej, e w zawodach wojewdzkich rwnie co osigniemy.

Antoni Sprung, klasa 6b