"BIA£E SZALEÑSTWO”
Jeszcze przed feriami uczniowie Szko³y Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach oraz Zespo³u Szkó³ Ogólnokszta³c±cych nr 1 w ¦wiêtoch³owicach przebywali na obozie zimowym w Soli ko³o Zwardonia. Obóz mia³ na celu zintegrowanie ¶rodowiska ZSO nr 1 i SP nr 2 w ¦wiêtoch³owicach w ramach programu Adaptacja, naukê i doskonalenie jazdy na nartach, poznanie okolic Soli, Zwardonia i ¯ywca oraz pobyt na ¶wie¿ym powietrzu. Z uwagi na aurê, uczestnicy obozu wyje¿d¿aj±c ze ¦wiêtoch³owic byli pe³ni obaw o atrakcje na ¶niegu, których jak siê potem okaza³o by³o pod dostatkiem. Dobrze przygotowana trasa pozwoli³a na codzienne pe³ne wra¿eñ szusowanie na stoku Ma³ego Rachowca. Najbardziej cieszy³y postêpy w umiejêtno¶ciach jazdy na nartach u wszystkich uczniów, nawet tych, dopiero rozpoczynaj±cych przygodê z narciarstwem. Relaks po nartach zapewnia³y k±piele i figle w Aquaparku w ¯ywcu. Gry na konsolach, czytanie ksi±¿ek oraz nieustanne zmagania przy stole do tenisa sto³owego oraz gra w pi³karzyki, to kolejne obozowe atrakcje. Nad poskromieniem ogromnych apetytów czuwa³y zawsze u¶miechniête i niezwykle dobrze gotuj±ce panie kucharki. Obóz ¶mia³o mo¿na oceniæ jako bardzo udany. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu cali i zdrowi i z ogromn± rado¶ci± zabrali siê do nadrabiania zaleg³o¶ci w nauce.

Marek Reich