Kopalnia Soli w Wieliczce

21 wrzenia uczniowie klas 3 wzili udzia w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Celem wycieczki byo zdobycie informacji o skarbach, które daje nam Ziemia i sposobach ich wykorzystania, a take zwiedzaniem zabytków wpisanych na List wiatowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.

Uczniowie zwiedzali kopalni, gdzie spotkali przemiego Soliludka, który wraz z przewodnikiem opowiada histori powstaej kopalni. Podczas zwiedzania kopalni odwani uczniowie pci zarówno mskiej jak i eskiej na wasnym jzyku przekonywali si, e ciany s naprawd z soli.

Po przebytej dugiej drodze liczcej ponad 800 schodów i dugie kilometry korytarzy spotkali Skarbnika, który rzetelnie sprawdzi ich wiedz zdobyt podczas zwiedzania i nagrodzi sodkim upominkiem oraz dyplomem.

Zdjcia z Wycieczki pod poniszym linkiem:

.