Kopalnia Soli w Wieliczce

21 wrze¶nia uczniowie klas 3 wziêli udzia³ w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Celem wycieczki by³o zdobycie informacji o skarbach, które daje nam Ziemia i sposobach ich wykorzystania, a tak¿e zwiedzaniem zabytków wpisanych na Listê ¦wiatowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.

Uczniowie zwiedzali kopalniê, gdzie spotkali przemi³ego Soliludka, który wraz z przewodnikiem opowiada³ historiê powsta³ej kopalni. Podczas zwiedzania kopalni odwa¿ni uczniowie p³ci zarówno mêskiej jak i ¿eñskiej na w³asnym jêzyku przekonywali siê, ¿e ¶ciany s± naprawdê z soli.

Po przebytej d³ugiej drodze licz±cej ponad 800 schodów i d³ugie kilometry korytarzy spotkali Skarbnika, który rzetelnie sprawdzi³ ich wiedzê zdobyt± podczas zwiedzania i nagrodzi³ s³odkim upominkiem oraz dyplomem.

Zdjêcia z Wycieczki pod poni¿szym linkiem:

.