Labirynt edukacyjny

27 pa¼dziernika klasa 2b uczestniczy³a w warsztatach edukacyjnych Strefa „HydroSilesia dla Edukacji”, zorganizowanych podczas Targów Technologii i Urz±dzeñ Bran¿y Wodoci±gowo-Kanalizacyjnej HydroSilesia w Sosnowcu.

Uczniowie pokonali specjalnie przygotowany labirynt edukacyjny, gdzie czeka³y na nich warsztaty, pokazy, pogadanka, eksperymenty, film i zabawy z wykorzystaniem wody. W labiryncie by³a okazja do zobaczenia, jakie ryby i ro¶liny ¿yj± w zbiornikach wodnych w naszym regionie, uczestnicy brali udzia³ w do¶wiadczeniach z u¿yciem wody w ró¿nym skupieniu, ogl±dali brudn± wodê pod mikroskopem i j± oczyszczali. Dzieci dowiedzia³y siê sk±d siê bierze czysta woda w naszych domach, jak i gdzie gromadzi siê wodê dla Górnego ¦l±ska, czy¶ci siê zanieczyszczon± wodê, ¶cieki, jak ka¿dy z nas powinien chroniæ ¶rodowisko naturalne i racjonalnie korzystaæ z wody. Na koniec labiryntu klasa wziê³a udzia³ w quizie sprawdzaj±cym zdobyt± na warsztatach wiedzê – wynik by³ doskona³y! Po pokonaniu ka¿dego etapu labiryntu dzieci dostawa³y gad¿et, pami±tkê, nagrodê za dobrze wykonane zadanie. Na zakoñczenie by³a super atrakcja – wodny plac zabaw.

Klasa 2b z wychowawc± bardzo dziêkuje p. Micha³owi Kuci i p. Jadwidze Luszczyk za to, ¿e mogli¶my uczestniczyæ w tak ciekawych  zajêciach.

Zdjêcia ze spotkania pod poni¿szym linkiem: