Narciarskie szaleñstwo uczniów SP-2 na stoku w Zwardoniu.

W dniach 11—18 lutego 2017 r. uczniowie Szko³y Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach wspólnie z uczniami ZSO nr 1 w ¦wiêtoch³owicach przebywali na obozie zimowym w Soli ko³o Zwardonia.

To ju¿ dziewi±ty raz, kiedy nasi uczniowie doskonalili umiejêtno¶ci w je¼dzie na nartach, szusuj±c po zboczach Ma³ego Rachowca. W tym roku z uwagi na du¿± ilo¶æ ¶niegu, dodatkow± atrakcj± by³a mo¿liwo¶æ jazdy trasami Du¿ego Rachowca. Trafili¶my na wyj±tkow± pogodê. Codziennie rano Stacja narciarska Zwardoñ SKI wita³a nas profesjonalnie przygotowan± tras±, tak zwanym „sztruksem”, a pogoda bezchmurnym niebem i blaskiem s³oñca. To by³y wymarzone warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Nasi uczniowie robili b³yskawiczne postêpy, czym zachwycali innych narciarzy. Wielu patrzy³o z uznaniem na ich ostre, pewne i radosne skrêty. Relaksu i odnowy biologicznej nasi uczniowie za¿ywali korzystaj±c z atrakcji Aquaparku w ¯ywcu. Dodatkowych przyjemno¶ci dostarcza³y: turnieje tenisa sto³owego, gry komputerowe, zabawy taneczne oraz weso³e towarzystwo. Wszyscy uczniowie wyje¿d¿ali z obozu bardzo zadowoleni, z nadziej± na kolejne szusy ju¿ za rok.

Marek Reich

Galeria ze zdjêciami