Okr眊硑 jubileusz Turnieju o Puchar Prezydenta

Doroczny Turniej Pi砶i Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta i阾och硂wice, rozgrywany w Szkole Podstawowej nr 2, obchodzi w tym roku dwudzieste pi眛e urodziny. 苭ier wieku grania za nami – mówi organizator, pomys硂dawca Turnieju i dyrektor Szko硑 Podstawowej nr 2, Pan Marek Reich. Przez te lata na naszym parkiecie walczy硂 prawie 400 dru縴n i ponad 3000 zawodników – wylicza pan dyrektor. W jubileuszowym Turnieju wystartowa硂 a 19 zespoów. Po niezwykle zaci阾ych pojedynkach, w pi眛kowym finale zmierzyli si obro馽y tytu硊 z poprzedniego roku, dru縴na Stowarzyszenia „Klub Abstynenta”, Rodzice SP 2, WOPR oraz BRUDEX. Mecze by硑 pe硁e sportowych emocji i zaskakuj眂ych rozstrzygni赕. Ostatecznie w finale, Stowarzyszenie obroni硂 Puchar, wygrywaj眂 z Rodzicami SP 2, a w meczu o trzecie miejsce, BRUDEX pokona WOPR. Statuetk MVP Turnieju odebra pan Dawid Szyga. Puchary, medale i nagrody rzeczowe zawodnicy odebrali z r眐 patrona Turnieju, Prezydenta Miasta i阾och硂wice, pana Daniela Begera, oraz radnych Rady Miejskiej, pani Agnieszki Beger oraz Jacka Kami駍kiego.

Ten pi阫ny jubileusz by tak縠 doskona潮 okazj do podzi阫owa, skierowanych do osób, bez których Turniej nie móg砨y si odbywa. Pan dyrektor Marek Reich wr阠zy okoliczno禼iowe statuetki wieloletnim wspó硂rganizatorom tego wydarzenia, nauczycielom SP 2, pani Ewie Skrzypczyk i panu W硂dzimierzowi szczarzowi. Wyró縩ienia otrzymali tak縠 s阣ziowie, pan Marcin Weiner oraz Pawe Kurbiel. Na zako馽zenie niespodziank w postaci okoliczno禼iowego tortu i albumu o siatkówce otrzyma organizator Turnieju, pan Marek Reich. Uczczono tak縠 minut ciszy pami赕 zmar砮go w tym roku wieloletniego zawodnika i s阣ziego Turnieju, pana Grzegorza Helisza. S硂wa podzi阫owania za promowanie siatkówki skierowa do organizatorów równie pan Marcin Weiner, na co dzie s阣zia siatkarskiej PlusLigi. Na r阠e dyrektora Reicha przekaza wyj眛kowy prezent, pi砶 z podpisami naszych kadrowiczów. Ciesz si, 縠 doczeka砮m takiego jubileuszu, i 縠 mog widzie zadowolenie na twarzach graj眂ych – podsumowywa pan dyrektor Reich. Z mojej strony obiecuj kolejne dwadzie禼ia pi赕 lat grania! - doda.

Sponsorami tegorocznego Turnieju byli: Prezydent Miasta i阾och硂wice, Pan Daniel Beger, 眘ki Zwi眤ek Pi砶i Siatkowej, firmy WAPPS, Auto-Serwis Bosiacki, Szko砤 P硑wania i Fitnessu Piotr Skrzypczyk oraz DTH Connectors.

Tekst i zdj阠ia: Anna 痷rek