Informujemy, e nasza szkoa bierze udzia w programie „Owoce w szkole”. Program finansowany jest ze rodków pochodzcych z budetu UE (75%) oraz rodków pochodzcych z budetu krajowego (25%). W Polsce program skierowany jest do uczniów klas I-III szkó podstawowych. Gównym celem programu jest trwaa zmiana nawyków ywieniowych dzieci poprzez zwikszenie udziau owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odywiania poprzez dziaania towarzyszce o charakterze edukacyjnym realizowane w szkoach podstawowych.

W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostpniane s owoce i warzywa przygotowane do bezporedniego spoycia, wystarczajco rozwinite, dojrzae, zdrowe dwa razy w tygodniu. S to zwykle: jabka, gruszki, marchew, sodka papryka, sok owocowy lub warzywny.

Udzia w programie jest bezpatny i wymaga tylko podpisania przez Rodzica deklaracji zgody.