Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Uroczysto pasowania na czytelnika, jake dugo wyczekiwana przez uczniów, odbya si w naszej bibliotece szkolnej. Przejci uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami przybyli do miejsca, które dotychczas byo dla nich niedostpne. Serdeczne powitanie zorganizoway uczennice klasy 6b: Zuzia Janulek, Emilia Gorczinska, Kaja Sichma oraz Maja Werner. Starsze koleanki wyjaniy modym adeptom czytania, w jaki sposób naley obchodzi si z wypoyczonymi woluminami, w bardzo sugestywny sposób przedstawiy co mog czu ksiki, które s niewaciwie traktowane przez dzieci, a take przeprowadziy konkurs wiedzy o baniach. Pierwszoklasici uroczycie przyrzekli, e bd stosowa si do regulaminu biblioteki szkolnej.

Pan Dyrektor wielka ksig dokona obrzdowego pasowania kadego ucznia na czytelnika i od tego momentu drzwi do krainy ksiek zostay szeroko otwarte.

Mamy nadziej, e kady Pierwszak bdzie czsto odwiedza bibliotek szkoln i rozbudzi w sobie potrzeb czytania oraz poznawania nowych bohaterów ksikowych!