bip
Strona g³Ăłwna
Strona g³Ăłwna
Strona g³Ăłwna
Strona g³Ăłwna
aktualnosci
wydarzenia
wydarzenia
wydarzenia
osiągnięcia uczniów
Informacje Dla uczniĂłw
Informacje Dla rodzicow
świetlica
Biblioteka
Psycholog i Pedagog
Logopeda
facebook
arch
arch
arch
arch
arch
arch

Pierwszy dzień wiosny w klasach 4-6 

 

Pierwszy dzień wiosny, tradycyjnie uczniowie myślą o tym, żeby pójść na wagary ale nasz Samorząd Uczniowski pomyślał o dobrej alternatywie.
 
Nasi uczniowie tego dnia mieli okazję doświadczyć prawdziwie kulturalnej uczty. Najpierw warsztaty prowadzone przez twórców „Fabryki Kultury” Annę Leśniak i Mateusza Trembaczowskiego, później przegląd teatrów prezentowanych przez klasy starsze naszej szkoły.

 

Aktorzy z „Fabryki Kultury” szybko nawiązali kontakt z publicznością a uczniowie spontanicznie zareagowali na proponowane przez nich zabawy. Najpierw pokaz aktorskich możliwości później wspólna zabawa, polegająca na próbach aktorskich naszych uczniów z wykorzystaniem potocznie używanych przez nich powiedzonek. Zaangażowali się zarówno uczniowie czwartych jak i szóstych klas. Aktorzy dostali duże brawa. Bardzo im się podobało w naszej szkole i być może znowu zagoszczą u nas lub my u nich, w teatrze. 
 
Po krótkiej przerwie na śniadanie poszczególne klasy przedstawiły swoje inscenizacje przygotowane na obchodzone w tym dniu „Święto Książki”.
 4as przygotowała i przedstawiła „Koszmarnego Karolka”, 
 4b „Nowe przygody Koziołka Matołka”, 
 4c „Bajkowy ambaras” , czyli co się dzieje kiedy dzieci nie czytają książek. To było naprawdę emocjonujące ? Później klasy piąte, i tak: 
 5as przedstawiła „Sąd nad książką” 
 5b „Kłopotliwi goście” na motywach książki Małgorzaty Musierowicz „Małomówny i rodzina”. 
 
 Na koniec klasy szóste i słynna „Rzepka” Juliana Tuwima rozbawiła nas pokazem umiejętności i dobrze dobraną muzyką i „Teleekspress” w wykonaniu klasy 6as, fantastyczna rola sędzi naprawdę poruszyła i zmusiła do myślenie nad czytaniem książek. 
 
Wszystkie przedstawienia nawiązywały do czytania książek i ulubionych historii dzieci. Nikt pewnie nie ma wątpliwości, że czytanie jest potrzebne i ważne, a korzyści wynikające z korzystania i czerpania z literatury są nie-do-przecenienia Tak więc i teatr i książka to ważne elementy wychowania, o których powinni pamiętać i dzieci i dorośli. 
 
P.S. Aktorzy z „Fabryki Kultury” oglądali nasze przedstawienia i zwrócili uwagę na kilka talentów aktorskich… o czym aktorzy zostali poinformowani i to oni właśnie powinni rozwijać swoje zdolności w ramach zajęć teatralnych w szkole lub spróbować swoich sił w kolejnej, kwietniowej Lidze Klasowej , gdzie zaprezentują się różne talenty, aktorskie też

 

 

Galeria ze zdjęciami

https://goo.gl/photos/GAFZwjk6HK9YLKaL9

 

 

 

 


SZKO£A PODSTAWOWA NR 2

e-mail:     sp2swiet@interia.pl