STACYJKOWO, CZYLI PRZESZKOLAKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

W dwa poniedziakowe popoudnia w naszej szkole odbyy si niecodzienne zajcia dla niezwykych uczniw - gocilimy dzieci wraz z rodzicami z okolicznych przedszkoli. Na specjalne zaproszenie przybyy, aby zobaczy szko, pracownie, pozna nauczycieli oraz swoich przyszych kolegw. Zwiedzajc kolejne stacje, ktrymi byy sale lekcyjne, dzieci zapoznaway si rnymi formami zaj, ktre czekaj je ju od wrzenia.
Kady otrzyma map szkoy i kolejno bawi si oraz uczy podajc wyznaczon tras. Dzieci miay okazj samodzielnie tworzy obrazki w programie komputerowym, ozdabia ciasteczka oraz malowa rczkami. Przyszli uczniowie wykazali si swoj wiedz i umiejtnociami pracujc z tablic interaktywn, bardzo dobrze wykonujc wszystkie wiczenia edukacyjne z wykorzystaniem "magicznych mazakw".  Na kolejnej stacji mieli okazj zamieni si w myszki, kotki, motylki i inne postacie z bajek, dziki niezwykym malunkom, ktre pojawiy si na ich buziach. Bya te caa seria zaj ruchowych: tace, zabawy z chust „Klanza”, turniej sportowy oraz zabawy z klockami przestrzennymi. Mali artyci poznali kulisy szkolnego teatru kukiekowego oraz wykonywali figury technik origami. Stacj kocow byo Studio Foto, gdzie dzielni podrnicy pozowali do indywidualnych i grupowych zdj pamitkowych.
Na zakoczenie wszyscy zostali zaproszeni na poczstunek. Zmczeni, ale zadowoleni, z drobnymi upominkami opuszczali nasz szko, obiecujc wrci do nas we wrzeniu.

DSC_6148.JPG DSC_6152.JPG DSC01697.JPG DSC01692.JPG
DSC_6169.JPG DSC_6174.JPG SAM_5425.JPG SAM_5422.JPG