W naszej szkole pedagog i psycholog oprcz tego, e realizuj zadania statutowe szkoy, cile wsppracuj i dziel swoje obowizki zgodnie z ich zainteresowaniami.

Pedagog to osoba, ktra zajmuje si uczniami majcymi trudnoci w nauce. Trudnoci w nauce to pierwszy sygna, e naley uczniowi pomc. Zadaniem pedagoga jest znale przyczyn i pomc uczniowi uczy si, a przez to rozwija, na miar swoich moliwoci. Nasz pedagog bardzo uwanie obserwuje i sucha dzieci. To wane, aby zaj si problemem, kiedy jest jeszcze may. Im pniej to si stanie, tym trudnoci s wiksze i duej trwa praca.
Pedagog czsto pomaga rodzinie ucznia. Konsultacje w sprawach wychowawczych, pomoc w trudnej sytuacji materialnej, stypendia i dofinansowania do podrcznikw to jej zakres dziaania.

Psycholog to osoba, ktra pomaga w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami, w rozwizywaniu problemw w relacjach z rwienikami, czyli kiedy dzieje si co zego mona zwrci si do niej po pomoc. Trudne zachowania to takie zachowania, ktre czsto przeszkadzaj si uczy, lub powoduj konflikty z kolegami i koleankami. W sytuacji kiedy ucze ma takie problemy psycholog je diagnozuje i stara si pomc. Jeli jest taka potrzeba kieruje dziecko i jego rodzicw do specjalistw.
Psycholog szkolny zajmuje si diagnozowaniem zdolnoci u uczniw. Wtedy, w porozumieniu z nauczycielami i rodzicami pomaga rozwija te zdolnoci, w szkole, a czasem poza szko. Psycholog, czsto wsppracuje z rodzin dziecka. Konsultacje, porady, pomoc psychologiczna to wana cz jej pracy.

Zarwno pedagog jak i psycholog cile wsppracuj z nauczycielami i wychowawcami. Czasami to wanie nauczyciele pierwsi zauwaaj problem i wtedy razem staraj si pomc. Czasem jest tak, ze uczniowi trudno jest si porozumie z jakim nauczycielem. Wtedy razem staramy si znale jakie rozwizanie. Czsto wykorzystujemy metod mediacji.

Nasz pedagog i psycholog staraj si motywowa uczniw do nauki i aktywnoci w klasie i szkole. „Asy dla kadej klasy to ich autorski pomys. To bardzo wane, aby uczniowie lubili swoja szko, czuli si tam bezpiecznie, aby uczyli si wspdziaa w grupie, realizowa ciekawe pomysy

Problem
Pomoc w zaadoptowaniu si do szkoy
Trudnoci z nauk