W naszej szkole Pedagog i Psycholog oprócz tego, e realizuj zadania statutowe szkoy, cile wspópracuj i dziel swoje obowizki zgodnie z ich zainteresowaniami.

Pedagog to osoba, która zajmuje si uczniami majcymi trudnoci w nauce. Trudnoci w nauce to pierwszy sygna, e naley uczniowi pomóc. Zadaniem pedagoga jest znale przyczyn i pomóc uczniowi uczy si, a przez to rozwija, na miar swoich moliwoci. Nasz pedagog bardzo uwanie obserwuje i sucha dzieci. To wane, aby zaj si problemem, kiedy jest jeszcze may. Im póniej to si stanie, tym trudnoci s wiksze i duej trwa praca.

Pedagog czsto pomaga rodzinie ucznia. Konsultacje w sprawach wychowawczych, pomoc w trudnej sytuacji materialnej, stypendia i dofinansowania do podrczników to jej zakres dziaania.

Psycholog to osoba, która pomaga w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami, w rozwizywaniu problemów w relacjach z rówienikami, czyli kiedy dzieje si co zego mona zwróci si do niej po pomoc. Trudne zachowania to takie zachowania, które czsto przeszkadzaj si uczy, lub powoduj konflikty z kolegami i koleankami. W sytuacji kiedy ucze ma takie problemy psycholog je diagnozuje i stara si pomóc. Jeli jest taka potrzeba kieruje dziecko i jego rodziców do specjalistów.

Psycholog szkolny zajmuje si diagnozowaniem zdolnoci u uczniów. Wtedy, w porozumieniu z nauczycielami i rodzicami pomaga rozwija te zdolnoci, w szkole, a czasem poza szko. Psycholog, czsto wspópracuje z rodzin dziecka. Konsultacje, porady, pomoc psychologiczna to wana cz jej pracy.

Zarówno Pedagog i Psycholog  cile wspópracuj z nauczycielami i wychowawcami. Czasami to wanie nauczyciele pierwsi zauwaaj problem i wtedy razem staraj si pomóc. Czasem jest tak, ze uczniowi trudno jest si porozumie z jakim nauczycielem. Wtedy razem staramy si znale jakie rozwizanie. Czsto wykorzystujemy metod mediacji.

Nasi Pedagog i Psycholog  staraj si motywowa uczniów do nauki i aktywnoci w klasie i szkole. „Asy dla kadej klasy” to ich autorski pomys. To bardzo wane, aby uczniowie lubili swoja szko, czuli si tam bezpiecznie, aby uczyli si wspódziaa w grupie, realizowa ciekawe pomysy

Problem

Pomoc w zaadoptowaniu si do szkoy

Trudnoci z nauk