Spotkanie 1a ze Sznupkiem

8 wrzenia 2016 roku uczniowie klasy 1A uczestniczyli w spotkaniu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoy”, zorganizowanym w Modzieowym Domu Kultury w witochowicach. Pierwszaczki na pocztek zwiedziy Komend Stray Poarnej. Odwiedziy centrum monitoringu, na placu przed remiz zobaczyy wozy straackie i miay okazj porozmawia ze straakami o ich pracy. Dowiedziay si te w jaki sposób naley udzieli pierwszej  pomocy i przypomniay sobie wane numery telefonów.

Nastpnie w Modzieowym Domu Kultury dzieci obejrzay film edukacyjny o zasadach bezpieczestwa obowizujcych podczas poruszania si po drogach, przechodzenia przez jezdni oraz zachowania si w razie innych niebezpieczestw. Bray te udzia w zabawach ruchowych, poznaway znaki drogowe i mogy porozmawia z przedstawicielami policji, stray miejskiej oraz dokadnie obejrze ich samochody.

Nad wszystkim czuwa bardzo sympatyczny pies maskotka – Sznupek!

Wszystkie dzieci zostay obdarowane odblaskowymi worko-pleckami, opaskami na rk, zawieszkami na plecaki i sodyczami.

Zdjcia  z Imprezy pod poniszym linkiem: