Spotkanie 1a ze Sznupkiem

8 wrze¶nia 2016 roku uczniowie klasy 1A uczestniczyli w spotkaniu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szko³y”, zorganizowanym w M³odzie¿owym Domu Kultury w ¦wiêtoch³owicach. Pierwszaczki na pocz±tek zwiedzi³y Komendê Stra¿y Po¿arnej. Odwiedzi³y centrum monitoringu, na placu przed remiz± zobaczy³y wozy stra¿ackie i mia³y okazjê porozmawiaæ ze stra¿akami o ich pracy. Dowiedzia³y siê te¿ w jaki sposób nale¿y udzieliæ pierwszej  pomocy i przypomnia³y sobie wa¿ne numery telefonów.

Nastêpnie w M³odzie¿owym Domu Kultury dzieci obejrza³y film edukacyjny o zasadach bezpieczeñstwa obowi±zuj±cych podczas poruszania siê po drogach, przechodzenia przez jezdniê oraz zachowania siê w razie innych niebezpieczeñstw. Bra³y te¿ udzia³ w zabawach ruchowych, poznawa³y znaki drogowe i mog³y porozmawiaæ z przedstawicielami policji, stra¿y miejskiej oraz dok³adnie obejrzeæ ich samochody.

Nad wszystkim czuwa³ bardzo sympatyczny pies maskotka – Sznupek!

Wszystkie dzieci zosta³y obdarowane odblaskowymi worko-pleckami, opaskami na rêkê, zawieszkami na plecaki i s³odyczami.

Zdjêcia  z Imprezy pod poni¿szym linkiem: