Spotkanie ze Sznupkiem 1A i 1B

Spotkanie ze stróami prawa to dla dzieciaków zawsze due przeycie, za spotkanie z policjantem, stranikiem miejskim czy straakiem zachcajcym do wspólnej nauki przez zabaw, co wicej, czynicym to w towarzystwie ogromnego psa Sznupka (maskotki lskiej Policji) i psa Straaka to nie lada gratka. Sposobno do wzicia udziau w takim wanie spotkaniu miay klasy pierwsze z naszej szkoy, które 13 wrzenia br. odwiedziy Zespó Szkó Ogólnoksztaccych nr 2 w witochowicach. Gówn tematyk byo „Bezpieczestwo najmodszych w drodze do i ze szkoy”. Przedstawiciele Policji, Stray Poarnej oraz Miejskiej przygotowali dla dzieci prezentacj sprztu, pogadanki o bezpieczestwie oraz liczne gadety takie jak odblaski czy worki ze smakoykami. Pierwszoklasistów odwiedzili te prezydent miasta Dawid Kostempski, Naczelnik Wydziau Ruchu Drogowego asp. Adam Sadura, Komendant Stray Poarnej m. bryg. Arkadiusz Labocha oraz Komendant Stray Miejskiej Bogdan Bednarek. Najwiksz atrakcj byy symulator jazdy skutera oraz przejcia dla pieszych oraz wiczenie na fantomie udzielania pomocy przedmedycznej pod okiem starszych koleanek z goszczcej nas szkoy. Pierwszoklasici dziki nowoczesnym narzdziom profilaktycznym mogli poprzez zabaw dowiedzie si jak zadba o bezpieczestwo wasne oraz swoich kolegów i koleanek.

Galeria ze zdjciami