¦WIÊTO MATEMATYKI

21 marca w naszej szkole by³ dniem wyj±tkowym. Swój dzieñ mia³a matematyka i teatr. Obchodzili¶my po raz pierwszy ¦wiêto Matematyki w klasach 4 – 6. Dzieñ ten pozwoli³ uczniom klas starszych zrozumieæ, ¿e matematyka jest potrzebna na co dzieñ, a uczenie siê jej mo¿e sprawiaæ du¿o rado¶ci i korzy¶ci. Uczniowie mieli okazjê przekonaæ siê, ¿e matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale te¿ znakomita i pasjonuj±ca przygoda.

Pracuj±c w grupach uczniowie wykonali zadania z zakresu jêzyka polskiego, przyrody, historii, plastyki i jêzyka angielskiego. Mieli miêdzy innymi przygotowaæ okrzyk matematyczny oraz alert ortograficzny zawieraj±cy 20 wyrazów zwi±zanych z matematyk±, podaæ polskie i angielskie nazwy zwi±zanych z matematyk±, po³±czyæ dawne i wspó³czesne jednostki pola powierzchni, czasu, d³ugo¶ci, wagi, wyszukaæ symetrii w przyrodzie oraz wykonaæ „Krainê z bry³ geometrycznych”
Wykonane prace zaprezentowali innym uczniom z klas 4 - 6. Za sumienn± pracê otrzymali dyplomy.

ZDJECIA Z WYDARZENIA W NASZEJ GALERII