Sze艣ciolatek w szkole

I蔜O MATEMATYKI

21 marca w naszej szkole by dniem wyj眛kowym. Sw骿 dzie mia砤 matematyka i teatr. Obchodzili秏y po raz pierwszy i阾o Matematyki w klasach 4 – 6. Dzie ten pozwoli uczniom klas starszych zrozumie, 縠 matematyka jest potrzebna na co dzie, a uczenie si jej mo縠 sprawia du縪 rado禼i i korzy禼i. Uczniowie mieli okazj przekona si, 縠 matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale te znakomita i pasjonuj眂a przygoda.

Pracuj眂 w grupach uczniowie wykonali zadania z zakresu j陑yka polskiego, przyrody, historii, plastyki i j陑yka angielskiego. Mieli mi阣zy innymi przygotowa okrzyk matematyczny oraz alert ortograficzny zawieraj眂y 20 wyraz體 zwi眤anych z matematyk, poda polskie i angielskie nazwy zwi眤anych z matematyk, po潮czy dawne i wsp蟪czesne jednostki pola powierzchni, czasu, d硊go禼i, wagi, wyszuka symetrii w przyrodzie oraz wykona „Krain z bry geometrycznych”
Wykonane prace zaprezentowali innym uczniom z klas 4 - 6. Za sumienn prac otrzymali dyplomy.

..

ZDJECIA Z WYDARZENIA W NASZEJ GALERII