Wizyta na Malcie

W lipcu biecego roku omioro nauczycieli SP2 wzio udzia w mobilnoci zwizanej z realizowanym w szkole programem Erasmus Plus "Rozwój nauczycieli drog rozwoju ucznia"

W wyjedzie do szkoy jzykowej „Alpha School of English” w St. Paul's Bay na Malcie uczestniczyy: Edyta Badura, Halina Bednarowicz, Marta Dziadak, Jolanta Gabry, Monika Gondek-Chmieliska, Halina Kaczmarek, Katarzyna Ksiko, Marek Reich. Dla wszystkich bya to niepowtarzalna okazja podnoszenia kompetencji jzykowych przez 24 h na dob, gdy na wyspie angielski jest drugim jzykiem urzdowym i mona byo w praktyczny sposób trenowa nabyte umiejtnoci  w typowych sytuacjach. Nauka odbywaa si poprzez lekcje prowadzone z lektorem z Wielkiej Brytanii, Christin Armstrong, która w ciekawy sposób wprowadzaa równie elementy CLILLa. Ciekawe metody i techniki wzbogaciy warsztat pracy nauczycieli, którzy bd wykorzystywa zdobyt wiedz w pracy z uczniami.

Wizyta na Malcie bya take okazj do poznania dorobku kulturowego tego kraju, takich jak megalityczne witynie czy St. Paul Co-Catedral, w którym znajduje si obraz Caravaggia cicie w. Jana Chrzciciela. Niezwykych wrae dostarczya wycieczka na wysp Gozo, wizyta w stolicy Vallettcie, Marsaxolokk czy Mdinie. Zachwyt wszystkich wzbudziy widoki na Upper Barrakka Garden a take w Blue Grotto.

To by dla wszystkich niezwykle owocny wyjazd.