Wycieczka do skansenu w Chorzowie

28 listopada klasy 1a, 1b i 2a wybraa si na wycieczk do skansenu
w Chorzowie. Po dojechaniu na miejsce przywitali nas przewodnicy, z którymi udalimy si na zajcia. W scenerii wiejskiej drewnianej chaty moglimy midzy innymi wykona wróby z wosku i pozna dawne zwyczaje zwizane z andrzejkami. Wysuchalimy te opowieci o jesiennych pracach oraz poznalimy ycie na wsi po zakoczeniu prac polowych, kiedy to cae rodziny coraz wicej czasu spdzay w chaupach.  Po zajciach przewodnik oprowadza nas  po skansenie, mielimy moliwo zwiedzania kuni ,w której nie tylko kowale podkuwali konie, ale take wyrywali bolce zby, moglimy te posiedzie w awkach szkolnych, pozna tabliczki do pisania rysikiem, kaamarz oraz dawne pióro. Du atrakcj byy hodowane tam zwierzta - owce, kozy i konie.

Po dniu penym wrae wrócilimy szczliwi i zadowoleni do szkoy.

Galeria ze zdjciami