WYCIECZKA KLAS 1A I 1B DO KOPALNI

Dnia 26 listopada bylimy na wycieczce w Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu.

Na pocztku naszej przygody spotkalimy si z górnikiem, który opowiedzia nam o pracy w kopalni i obchodach górniczego wita – Barbórki. Poznalimy mundur galowy górników i znaczenie kolorów pióropuszy na czakach.

Nastpnie ubralimy prawdziwe górnicze hemy i wdrowalimy po wydronych w ziemi chodnikach. Pan przewodnik opowiada nam o pracy górników pod ziemi przy wydobywaniu wgla kamiennego. Zobaczylimy róne maszyny górnicze. Widzielimy jak pracuje tamocig oraz kombajn. Cz trasy pokonalimy kolejk podziemn.

Wielk atrakcj dla nas byo spotkanie Skarbnika - Dobrego Ducha Kopalni oraz upominki – woreczki z wglem i lskimi cukierkami Szklokami. Gry interaktywne podczas zwiedzania podziemnych korytarzy pomogy nam zapamita to, czego dowiadywalimy si na poszczególnych stanowiskach oraz utrwali sowa z gwary lskiej.

Wspaniae przeycia z wycieczki na dugo pozostan w naszej pamici.

Galeria ze zdjciami