WYCIECZKA KLAS 1b i 1c do KOPALNI

Dnia 26-tego Listopada byli¶my na wycieczce w Kopalni GUIDO w Zabrzu.

Na pocz±tku naszej przygody ubrali¶my prawdziwe górnicze he³my i zjechali¶my wind± górnicz± po ziemiê na g³êboko¶æ 320 metrów !!!

Spacerowali¶my po wydr±¿onych w ziemi chodnikach. Pan Przewodnik opowiada³ nam o pracy górników pod ziemi± przy wydobywaniu wêgla kamiennego.

Wielk± atrakcj± dla nas by³o spotkanie Skarbnika - Dobrego Ducha Kopalni. Skarbnik rozda³ ka¿demu z nas dyplom "Przejaciel Skarbnika" i cukierki.

Zobaczyli¶my ró¿ne maszyny górnicze. Widzieli¶my jak pracuje ta¶moci±g oraz kombajn. Jechali¶my podwieszon± do stropu kolejk± podziemn±.

Na koniec wycieczki poszli¶my do podziemnej sali gdzie ogl±dali¶my bajkê " £ysek z pok³adu Idy".

Wspania³e prze¿ycia z wycieczki na d³ugo pozostan± w naszej pamiêci.

ZDJÊCIA Z WYDARZENIA W NASZEJ GALERII