Wycieczka Klasy 3a do Centrum Edukacji Przeciwpo¿arowej.

Klasa 3 a wyruszy³a na wycieczkê do Centrum Edukacji Przeciwpo¿arowej w Chorzowie.

Uczniowie podczas zwiedzania CEP mieli mo¿liwo¶æ zapoznania siê z wszelkimi zagro¿eniami, które na co dzieñ czyhaj± w naszych domach i mog± doprowadziæ do po¿aru. Po przebytej ¶cie¿ce edukacyjnej sk³adaj±cej siê z ogl±dania realnych pokoi, ³azienek, lasów zarówno przed po¿arem jak i po mogli zobaczyæ, jakie sutki maj± niew³a¶ciwe zachowania ludzi. Uwa¿ne s³uchanie stra¿aka – przewodnika by³o przydatne w drugiej, praktycznej czê¶ci zwiedzania. Czê¶æ praktyczna pokaza³a niewielki procent ciê¿kiej pracy stra¿aków gdzie uczniowie odbierali telefony z informacj± o po¿arze, przekazywali je dyspozytorowi pó¼niej szybko przebierali siê w kombinezony stra¿ackie i pêdzili do gaszenia po¿aru ulicami Chorzowa.

Wszystko jak najbardziej wirtualne, ale zaanga¿owanie dzieci jak najbardziej prawdziwe, co mo¿na zobaczyæ na poni¿szych zdjêciach.