Strona g³Ăłwna
Informacje Dla uczniĂłw

Zajęcia edukacji wczesnoszkolnej z elementami CLILA  - "Kłopoty z marcową pogodą".

Temat zajęć "Kłopoty z marcową pogodą".

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z elementy pogody oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie i prezentacji wypracowanych efektów na forum klasy. Dzieci po lekcjach potrafią nazwać element pogody po polsku i w j. angielskim, wiedzą, jak i po co prowadzić obserwuję pogody oraz potrafią korzystać z prognozy meteorologicznej.

Poprzez zabawy i zadania z elementami CLIL (rozwijanie umiejętności posługiwania się j. angielskim podczas innych zajęć) dzieci nabywały nie tylko umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, ale także utrwalały słownictwo w języku angielskim – nazwy elementów pogody, liczebniki w zakresie 10.