Zakochani..w bieganiu i pomaganiu!

Walentynki mona witowa na róne sposoby. Wolontariusze ze witochowickiego I Liceum Ogólnoksztaccego oraz Szkoy Podstawowej nr 2 postawili na aktywno, i po raz kolejny pomagali organizatorom z MK Team w przeprowadzeniu biegu rekreacyjnego, który w niedziel odby si na katowickiej Dolinie Trzech Stawów. VI Parkowe Hercklekoty zgromadziy na starcie setki biegaczy. Do zada modych witochowiczan naleao zabezpieczenie trasy, praca w depozycie, w punkcie gastronomicznym oraz obsuga strefy mety. Przy wydawaniu posików mielimy pene rce roboty – relacjonowa ósmoklasista z SP 2, Dominik Jakowiec. Ale zespó by bardzo zgrany, wic nikt nie czeka zbyt dugo na swój posiek czy herbat – dodaa jego koleanka, Julia Doktorczyk.

Nie zabrako take chtnych na podjcie biegowego, walentynkowego wyzwania. Na starcie biegu gównego na 5 km rami w rami stanli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Jestem bardzo z siebie dumny, e ukoczyem bieg bez wikszych problemów – cieszy si na mecie Darek Gorol z SP 2. Rodzice te s ze mnie dumni, dorzucam kolejny medal do swojej kolekcji – doda z umiechem. Biegajcy wolontariusz z Kochana, ucze klasy pierwszej, Wojciech Brom, zaj wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, by te najszybszy w swojej kategorii wiekowej.

Kady z wolontariuszy otrzyma certyfikat i pakiet gadetów od organizatorów. Na biegaczy na mecie czekay pamitkowe medale, a wysiek na trasie zapewni tytuowe hercklekoty. Bardzo dzikuj wszystkim wolontariuszom i biegaczom, ciesz si, e modym ludziom chce si w wolny dzie zrobi co fajnego dla innych i siebie – podsumowuje opiekunka grupy, pani Anna urek.

Tekst i zdjcia: Anna urek