Strona g³Ăłwna
Informacje Dla uczniĂłw

FINAŁ X EDYCJI REGIONALNEJ LIGII HISTORYCZNEJ

10 maja 2016r. zakończyły się rozgrywki X edycji Regionalnej Ligi Historycznej, w której udział wzięło 6 szkół z następujących miast: Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Chorzowa.

Runda finałowa została rozegrana w Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 ze Świętochłowic, która zgromadziła w sumie 158 punktów i wyprzedziła swoich najgroźniejszych konkurentów, czyli Szkołę Podstawową nr 1 ze Świętochłowic o 19,5 punktu. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 2 szósty raz w historii, a piąty raz z rzędu została mistrzem rozgrywek Regionalnej Ligi Historycznej. Podczas ostatniej, finałowej rundy szkołę reprezentowali:
Agata Bętkowska, Aneta Karcz i Kamil Wasilewski.

Tegoroczne zmagania zakończyła ceremonia wręczenia przechodniej statuetki, dyplomów, podziękowań i nagród książkowych, a także sesja pamiątkowych zdjęć.

Sławomir Wicik

ZDJĘCIA W NASZEJ GALERII