MIDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

19 kwietnia 2016r. odby si w naszej szkole XIX Midzyszkolny Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach z trudnociami w pisowni stanli uczniowie naszego miasta z klas szstych ze Szkoy Podstawowej nr 1, Szkoy Podstawowej nr 2, Szkoy Podstawowej nr 8 i Szkoy Podstawowej nr 17.

..
W pierwszej czci konkursu kady ucze musia napisa dyktando, ktre wyonio Mistrza Ortografii, zosta nim Jakub P. ze Szkoy Podstawowej nr 1. Potrafi bez problemu napisa o krlu Kazimierzu III Wielkim, nie potykajc si o naszpikowane trudnociami sowa. W drugiej czci uczniowie rywalizowali druynowo. Kada druyna miaa do wykonania 10 zada polegajcych midzy innymi na uzupenianiu wyrazw z lukami, poprawnym zapisaniu wyrazw cznie i rozcznie, a take postawieniu odpowiednich znakw interpunkcyjnych.

..

Walka midzy druynami bya bardzo wyrwnana, a umiejtnoci i wiedza uczniw robia olbrzymie wraenie na nauczycielach wchodzcych w skad jury. Ostatecznie wygraa Szkoa Podstawowa nr 1, drugie miejsce zaja Szkoa Podstawowa nr 2, a trzecie Szkoa Podstawowa nr 17. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ksikowe.

ZDJECIA Z KONKURSU W NASZEJ GALERII